Archive - Date
Archive - Activity
- Ski trip (1)
Nordic walking på Kalvehøgda
- Date:
- 03.04.2012
Eller power walking som de sier. Valdresflya åpnet i dag etter å ha vært stengt i to dager pga sterk vind. Det kjentes på snøen for det var knallhardt på grensen til isete hele veien der det var snø. Ellers en del bæring av skia. Gikk opp nord øst for Østre Rasletind og tok de høyeste punktene på eggen hele veien. Så ingen grunn til å drasse på skiene lengre en til sadelen vest for Rasletid og satte de igjen der. På bena med staver videre mot Mugna etc. Eneste stedet med litt løsere tørrsnø var på et par punkter på eggen mellom Mugna og Vestre Kalvehøgde. Tilbake for å hente skia og retur ned over Raslet til Valdresflya. Rene folkevandringen opp på Kalvehøgda i dag med folk på hver eneste topp.
Toten
- Date:
- 11.03.2012
Måtte bare ut på tur og været var strålende. Hadde kjørt en time da jeg fant ut at jeg hadde glemt både lue og votter, men med temperaturer godt over 0 var ikke det noe problem. (Må innrømme jeg følte meg litt som Severin suveren med å legge ut uten utstyr, men toppene var tross alt ikke så langt borte.) Først til Ringsrudåsen der det var skuterløype nesten helt frem etter start fra nord som de fleste andre om vinteren. Gammelt skuterspor under nysnøen helt til tops. Fra toppen var det faktisk helt ferskt skuterspor sydover. 2t t/r På returen var jeg oppom Lauvhøgda. Prøvde denne for 2 år siden på skitur Gjøvik -Oslo hvor løypa går bare et par km vest for toppen, men det var altfor mye løssnø for denne avstikkeren da.
Raskiftet og Kjølberget
- Date:
- 04.03.2012
Raskiftet. Vi fulgte i Ole-Petters fotspor, - dog uten pulk og telt. Strålende vær og gode skiforhold. Først fint dobbelt spor til Rakskiftet (808). Så over til Elverums kommunetopp, og deretter over toppen (809 i følge kartet). Herfra nedover en liten bakke og inn på scooter sporet og raskt tilbake til bilen. Ca 12 km og 1,5 time. Herlig tur. Kjølberget i Våler neste. Kjølberget. Vi fulgte mob's rapport bortsett fra at vi kjørte helt inn til Høljesjøen siden vi hadde Saab. Herlig vintervær og fint føre på uberørt snø. Kun noen harespor og våre skispor. Herlig. Selve toppen skogdekt og ingen utsikt. 6-7 km t/r.