Archive - Date

Collected lists

Gravskardhøgda

Date:
08.10.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
12.8km

Endelig ble det fjelltur igjen og turen gikk til Gravskardhøgda sammen med JHA , Irene og Linda. I tillegg utvidet vi med ei dame fra Elverum på toppen, og som tok følge med oss ned igjen. Hyggelig gjeng å være på tur med dette. Se også JHA sin turrapport

Map    

Kanthaugen

Date:
06.10.2025
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
1:52h
Distance:
10.3km
Map    

Prestkjerringa mf

Date:
24.09.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.4km

På morgenkvisten i dag ble en avtale jeg hadde, avlyst pga sykdom, og da passet det akkurat og heller bli med JHA på tur. Vi møttes på Vingrom og kjørte sammen opp til Skjellbreia, hvor vi startet turen.

Map    

Storhøpiggen

Date:
16.09.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.6km

I dag ble det tur til Storhøliseter for å kjøre opp 2 paller med ved, så vi har til å fyre med til vinteren. JHA ble med for å hjelpe meg, og vi måtte selvfølgelig en tur opp på Storhøpiggen. Været ble bedre og bedre utover dagen, så vi fikk en fin tur

Map    

Prestkampen

Date:
15.09.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.0km

JHA lurte på om jeg var klar for tur i dag, og det var jeg jo. Det har blitt dårlig med turer siste uka pga mye dårlig vær, så det var absolutt på tide å komme seg ut på tur igjen. Vi satte kursen mot Skei for en tur opp Prestkampen.

Map    

Nordnosi

Date:
10.09.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
21.0km

JHA lurte på om jeg ville bli med å besøke MH og gå en tur sammen med dem. Det hørtes hyggelig ut og jeg var klar til å bli med. Jeg møtte JHA på Dokka og vi kjørte sammen videre opp til Vang og MH i går ettermiddag. I dag kjørte vi sammen ned til Lærdal for en tur opp på Norndosi. Det ble en hard og flott tur i litt vekslende vær.

Map    

Snubbhøa

Date:
07.09.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.7km

Det ble fellestur til Snubbhø i dag, i flott høstvær

Map    

Storhøpiggen

Date:
06.09.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.8km

I helgen ble det familietur til Storhøli, og i dag ble det guttetur opp på Storhøpiggen

Map    

Urdalsknuten

Date:
26.08.2025
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
13.7km

Etter Sæbyggjenuten i går kjørte vi videre til turstart for dagens tur. Dette ble en spesiell tur siden vi måtte starte med en 11 kilometers båttur på Rosskreppfjorden. Vi hadde med egen skute for å være uavhengige av skyss. Vannstanden var veldig lav, og nedkjørselen til båtrampa var stengt med låst bom, så det ble noen tunge tak. Jeg hadde ikke lastet ned noe kart, og JHA trodde han hadde lastet ned, men noe hadde skjært seg. Uten kart i starten ble det ikke helt optimalt veivalg, men oppe på fjellet fikk vi heldigvis både oversikt over terrenget, og tidvis dekning, så vi kom oss til topps

Map    

Sæbyggjenuten

Date:
25.08.2025
Characteristic:
Hike
Distance:
20.3km

Vi kom frem til turstart i går kveld og i dag la vi optimistisk av gårde på sykler langs vannet. Vi kom imidlertid ikke langt inn før vi måtte ta beina fatt. Voldsom flott tur dette med veldig variert terreng. JHA løp nærmest opp de bratte fjellsidene og det krever sin man å holde følge med ham.

Map