Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Spåtind

Dato:
23.01.2021
Turtype:
Randonnée/Telemark
Distanse:
11,5km

MMO følger forelesninger hjemmefra hele uka, så hun er lett å be med på tur i helgen. I dag ville vi prøve Spåtind på Rando. Jeg har vært der til fots, på sykkel og på fjellski tidligere, men aldri på Rando. I tillegg ville jeg gå opp fra Fjellsetra som jeg aldri har prøvd før. Det viste seg å være vel kupert å gå opp herfra, så aketuren ned ble ikke sammenhengende. Fin tur dette, men litt for flatt til at det blir fart på akingen ned igjen

Kart    

Balbergkampen

Dato:
16.01.2021
Turtype:
Randonnée/Telemark
Distanse:
4,0km

16 minusgrader hjemme, men blå himmel fristet til tur. Det ble til at jeg kjørte opp Besserudgrenda og tok en tur opp på Balbergkampen

Kart    

Heidalsmuen

Dato:
15.01.2021
Turtype:
Randonnée/Telemark
Distanse:
22,1km

Det var spådd kaldt men fint vær i dag, så vi bestemte oss for å prøve en litt tøffere tur i dag. Litt langt å kjøre for en tur, men sånn er det hvis man skal gå på de større fjellene.

Kart    

Gråhøa

Dato:
10.01.2021
Turtype:
Randonnée/Telemark
Distanse:
11,4km

Nok en dag med fint vær fristet til tur også i dag. MMO ble med opp til Gråhøa for en Rando tur på dette flotte fjellet.

Kart    

Nevelfjell

Dato:
09.01.2021
Turtype:
Fjellskitur
Distanse:
8,9km

Damene ville til Nordseter for å gå på langrenn i dag. Jeg ble med, men tok med fjellskiene for å gå en tur på Nevelfjell, og så møttes vi ved bilen igjen etter turene.

Kart    

Kinnkjølen

Dato:
08.01.2021
Turtype:
Fjellskitur
Distanse:
11,7km

Skikkelig kaldt vær i dag, men jeg ville ut en tur å prøved skiene. Jeg tenkte at Kinnkjølen kunne være en fin tur, og kjørte avgårde mot Kinna. Det viste seg at vegen ikke er brøytet opp til Kinna i vinter, så det ble en litt lengre tur enn hva jeg hadde planlagt, men det var forsåvidt bare bra, fordi jeg da fikk en fin trimtur

Kart    

Ruten

Dato:
03.01.2021
Turtype:
Randonnée/Telemark
Distanse:
13,8km

I dag var det spådd flott kaldt vintervær, så da måtte det bli årets første topptur i dag. MMO ble med til Espedalen for en tur på Ruten, som er et fint fjell å starte nytt tur år med. Vel fremme på parkeringsplassen så vi at det var stor aktivitet på fjellet i dag, til tross for frisk temperatur. Jeg tror vi så nærmere 20 andre på tur i dag, de fleste på Rando.

Kart