Archive - Date
Archive - Activity
-
Climbing (3)
- Alpine climbing (2)
-
Ski trip (85)
- Backcountry skiing (12)
- Randonnée/Telemark (73)
-
Trip by foot (57)
- Alpine trip (3)
- Hike (8)
- Hillwalk (40)
Peakbook-Friends
Veslfjell
- Date:
- 03.01.2021
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 13.5km
Nydelig dag i fjellet. Fikk med de to største ungdommene i dag, mens minsten dro til Lemonsjøen Alpinsenter. Minus 24 når vi parkerte ved Bessheim, men ble fort varmere når vi kom i solen.
Kom til toppen når sola begynte å gå ned, og fikk nedkjøring i solnedgangen -nydelig. Noen ganger er det en fordel med morgentrøtte ungdommer :)
Mukampen
- Date:
- 25.12.2020
- Distance:
- 21.0km
Ikke mye å si om denne dagen, bildene taler for seg selv. Overraskende god nedkjøring på nordøst siden. Mobilen ladet ut på tur nedover, derfor ufullstendig spor, men lengde, tid og høydemeter stemmer.
Rindhovda
- Date:
- 23.12.2020
- Distance:
- 4.3km
Da turen mot Bessvatnet ble i overkant kort tok vi en liten tur til en sikker vinner - Ørnkampen. Fin skogskjøring ned igjen.
Vindfull førjulstid
- Date:
- 23.12.2020
- Distance:
- 4.3km
Planen var Veslfjellet eller i beste fall Besshøe, men Yr fikk rett med vindvarslet sitt. Måtte snu før vi kom til bessvatnet, men mest pga. snøfokk. Fin tur likevel med nedkjøring i pudder og ei god pause i vindsekken.