Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Våganipen

Dato:
03.04.2021

Kart    

Byfjellenes høyeste punkt

Dato:
03.04.2021

Kjørte inn til Espeland utenfor Bergen, krysset broa ved Shell og fulgte en grusvei som gikk oppover i byggefeltet der til ca. 270 moh. Parkerte bilen på en lomme der, og fulgte Jubileumsstien helt opp til krysset hvor du kunne velge å gå videre til Ulriken eller Hauggjelsvarden. Fulgte godt merket sti helt til topps. Brukte 1 time og 45 minutter totalt.

Kart    

Øyefjellet Varaldsøy - Øytopp

Dato:
02.04.2021

Stod opp kl. 08:00 fredags morgen til et dårligere vær enn forventet. Regn og kaldt. Men vi hadde en ferje å rekke, så det var bare å pakke sammen og komme seg av gårde. Ferja gikk fra Gjermundshamn til Varaldsøy kl. 08:45. Da vi kom frem tok vi oss en matbit, skifta til tur tøy, og tok beina fatt. Litt ruske regn i starten, men det klarnet fort opp, og vi fikk sol hele veien opp og ned. Var godt markert sti hele veien til topps. Brukte 2 timer totalt på turen.

Kart    

Fusafjellet

Dato:
02.04.2021

Kart    

Svarttjernknatten

Dato:
22.01.2021

Kart    

Kinnkjølen

Dato:
17.01.2021

Kart    

Kjeldeknatten, for andre gang

Dato:
26.09.2020

Kart    

Maskat

Dato:
22.09.2020

Kart    

Dagstur i Finnemarka

Dato:
05.09.2020

Kart    

Hovlandsfjellet

Dato:
30.08.2020

Var ute på kjøretur i dag, og tenkte å ta en liten rusletur på Finnemarka i samme slengen. Bestemte oss for å gå Hovlandsfjellet, 675 moh. Parkerte på Sponevollen parkering og fulgte grusveien innover, til vi kom til skiltinga mot Hovlandsfjellet. Godt merket sti, som gjorde det lettvint å finne fram. Brukte ca. 1 time opp. Brukte ca. 1 time ned igjen også, så totalt 2 timer på turen.