Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (26)
- Bike trip - mixed (8)
- Bike trip - off-road (2)
- Bike trip - road (15)
-
Climbing (104)
- Alpine climbing (5)
- Bouldering (7)
- Ice climbing (2)
- Indoor climbing (2)
- Sport climbing (82)
- Via ferrata (3)
-
Drive (8)
- Car drive (8)
-
Other trip (23)
- Expedition (3)
- Fishing (9)
- Kayaking (9)
-
Other winter trip (22)
- Alpine skiing (13)
- Dog sledge (2)
- Skating (1)
- Snowshoe trip (5)
-
Ski trip (239)
- Backcountry skiing (29)
- Cross-country skiing (101)
- Randonnée/Telemark (109)
-
Trip by foot (478)
- Alpine trip (35)
- Glacier travel (2)
- Hike (177)
- Hillwalk (141)
- Jogging (96)
- Walk (26)
-
Workout (10)
- Treadmill (9)
Favourite trips
- Store Austanbotntind - Første 2K'er
- Farrisvannet på langs - 3 dagers
- Storeslem blant Smørstabbtindan
- Drømmedag over Uranostraversen
- Storen og utforskning på Midtmaradalsryggen
- Utforskning av Nordenskiöld Land på Svalbard
- Vintertur til Hardangerjøkulen og Hallingskarvet
- Tinderangling i Andesfjellene
- Ekspedisjon Baruntse - Himalaya
Favourite peaks
Søndagstur på Ullern
- Date:
- 16.01.2022
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 8.2km
Søletjønnuten
- Date:
- 30.12.2021
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 4.1km
Fottur med far og bror til en av de lavere liggende 100 PF'erne i Nore og Uvdal. Fin rygg og topp med særs god utsikt. To større ørner flydde også rundt toppen som ble et rått skue.
Beltenuten med far
- Date:
- 27.12.2021
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 12.0km
Starta med 18 minus og nesten vindstille innerst i Jønndalen. Den lille snøen som var bestod av rundt 30 cm løssnø med skare oppå, så det ble både tungt opp og ned. Uansett fin tur med far der vi fikk en til 100PF i Nore og Uvdal og fikk fulgt elva ned igjen med masse dyrespor. Er 90% sikker på at vi så spor etter jerv, som ble stas.
Vintertelting ved Borgsjånutane
- Date:
- 25.12.2021
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 18.5km
Ønska en lite pause fra alle juleselskap med en kort vintertelttur i nærheten av hytta i Uvdal som jeg tilbrakte romjula på. Pakka pulken til far og la innover i mørket fra Imingfjell på jævlig lite og dårlig snø. Satt campen i halvveis le på østsiden av Borgsjånutan. Våkna opp til minus 15 og dertil klar desemberhimmel.
Vintercampen i månelys
Hva gjør man når Triangiasettet til far ikke er på hytta som vanlig? jo da snekrer en stativ til en gammel kaffekjel, tar med en bråta med telys og håper at det skal smelte snø.
Tønsbergs høyeste
- Date:
- 22.12.2021
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 3.5km
Barranquillo de los Frailes-traversen rundt
- Date:
- 27.11.2021
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 8.3km
Jogge/fjelltur i soloppgang rundt Barranquillo de los Frrailes. Fra 127-bandet så er det tre små oppsteg opp mot grad 2 hvis en følger ryggen syd mot Montana de Meza, men alle kan nok enkelt omgås. For å komme opp på platået i nord klatra jeg opp en 5 meter høy renne som trolig var opp mot grad 3, hvordan denne unngås er jeg usikker på, men som det vises på bildet under kan det være en enklere renne/bakke lenger nord.
Ryggen sydover mot Montana de Meza.
Utrolig kule pinakler som jeg løpte forbi på vei ned den vestre fjellryggen. Pinaklene er 10-15 meter høye og enkleste rute opp er godt opp på grad 3.
Cueva del Canario
- Date:
- 25.11.2021
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 5.9km