Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Årets fineste langrennsdag?

Dato:
12.01.2025
Turtype:
Langrennstur
Distanse:
22,6km

Sol, -10, nysnø og nesten vindstille.

Kart    

Langrenn og nysnø

Dato:
10.01.2025
Turtype:
Langrennstur
Distanse:
14,4km

Kart    

Goksjø

Dato:
28.12.2024
Turtype:
Fottur
Distanse:
6,2km

Kart    

Fjellstulfjellet

Dato:
26.12.2024
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,4km

Kart    

Hvor er vinter'n blitt av?

Dato:
25.12.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
4,9km

Var klar for juleferie med ski og snø på fjellet. Ble istedenfor flekkvis råtten snø, 7 grader og vind. Hvor i all verden har vinter'n blitt av?

Kart    

Trugetur til Uffsbakknatten

Dato:
24.12.2024
Turtype:
Trugetur
Distanse:
2,1km

Kart    

Martineåsen

Dato:
22.12.2024
Turtype:
Fottur
Distanse:
4,4km

Kart    

Sportsklatring i Kathmandu

Dato:
23.11.2024
Turtype:
Sportsklatring
Turlengde:
5:00t
Distanse:
5,2km

Les om hele ekspedisjonen her: Ekspedisjon Baruntse - Himalaya Siste dag av ekspedisjonen ble å komme seg ut av kaoset i Kathmandu for å klatre. Vi hadde med våre to bærere, Angi og Dawa, sånn at de kunne prøve klippeklatring for første gang. Enkleste rute på veggen var rundt 6A, så det ble en noe hard start.

Kart    

Trecking fra Chukhung til Lukla

Dato:
18.11.2024
Turtype:
Fjelltur
Turlengde:
72:00t
Distanse:
50,1km

Ekspedisjonen nærmet seg slutten, og det ble å trecke ned mot Lukla igjen. Brukte tre dager, der vi la inn obligatorisk øl, massasje og shopping i Namche. For å lese mer om turen, gå hit: Ekspedisjon Baruntse - Himalaya

Kart    

Ekspedisjonens hovedmål, Baruntse 7152moh

Dato:
14.11.2024
Turtype:
Alpintur
Turlengde:
136:00t
Distanse:
57,1km

Les om hele ekspedisjonen her: Ekspedisjon Baruntse - Himalaya Første dag gikk med til å krysse det beryktede fjellpasset Amphu Laptsa Pass på 5800 moh. Her dør flere bærere pga. utglidning på is, skred og steinsprang hvert år. Da vi ankom og så opp den 400 meter høye fjellveggen, som mange ville kalt det, forstod vi først faren. Våre bærere hadde ikke med noe utstyr for klatring på is, så de fikk våre isøkser og vi gikk med stegjern, så klatret vi opp langs slitte tau/fixed ropes. Vi kom frem til lodgen på andre siden, som ikke var mer enn et steinbygg med presenning over. Når sola forsvant bak fjellet så ble det -15 grader innendørs tvert. Neste dag ble nesten som hviledag å regne da vi gikk 3 timer til Baruntse Base Camp. En liten samling av 5 2-mannstelt, spisetelt og steinbu til drifterne. Dag 3 vandret >>>

Kart