Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Rondane og Storronden

Datum:
22.07.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
27,6km

Jorid og jeg syklet noe bakfull etter bryllup dagen før inn til Rondvassbu tidlig på kvelden. Som de fleste så var Rondeslottet eller Veslesmedtraversen egentlig målet. Ettersom vi begge, spesielt Jorid, har slitt med knærne og vi enda ikke hadde fått testa dem, så måtte vi sikte på en kortere tur. Vi gikk heller for Storronden, som ble en fin topp med rå utsikt mot stup i øst og nesten ingen folk. Jorids knær var allerede vonde etter 200 høydemeter med nedoverbakke, som bekrefta at vi valgte riktig. Før sykkelturen tilbake dro vi innom Jotulhogget som var en stilig steinformasjon og foss.

Karte    

Stråsjørunden og Brenntoppen

Datum:
19.07.2022
Tourcharakter:
Fahrradtour Gelände
Entfernung:
28,3km

Lånte terrengsykkel av svigers for å sykle meg en tur og samle noen flere Selbutopper.

Karte    

Grotting i nedre Ramsåsgrotte

Datum:
18.07.2022
Tourcharakter:
Klettern
Entfernung:
2,1km

Ettersom det som vanlig bare er regn i Trøndelag og Jorid med svigerfamilien var gira på utflukt, så hadde jeg er litt dristig turforslag, Nedre Ramsåsgrotta. Jeg hadde vært gjennom både nedre og øvre Ramsåsgrotte før, så med et lynkurs i rappellering dagen før så tenkte jeg at det var akkurat passe utfordrende med den letteste av de. Grotta begynner med trange passasjer som svinger seg frem og tilbake, der punktet over er trangest. Ca. halvveis ut i grotta kommer rapellen på ca. 7 meter. Siste del av grotta gås med rennende vann langs bunn av grotta. Hvis det er svært høy vannføring når en skal gjennom så kan en risikere at en nesten må dykke ut laveste punktet

Jutulhogget

Datum:
16.07.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,0km

På tur opp til Selbu dro vi innom for å se Nord-Europas største Canyon.

Karte    

Lydehorn - Byfjell nummer 2

Datum:
12.07.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,5km

Et senere værvindu etter endt arbeidsdag i Bergen ble utnytta for å ta tilsynelatende den mest "fjellete" av byfjella. Tåka letta akkurat når jeg kom til toppen 22 min etter start.

Karte    

Venstre og midtre sva på Vardåsen

Datum:
10.07.2022
Tourcharakter:
Sportklettern
Entfernung:
1,4km

Flertaulengders klatring med Vidar på Vardåsen. Klatra Dolce Vita, 3 taulengder- 5+ sport og Solosvaet 2 taulengder 5- trad. Solosvaet er ikke ruta å klatre med få kamkiler lærte vi, da sprekken er drit.

Karte    

3-dagers kajakktur i Kragerø

Datum:
01.07.2022
Tourcharakter:
Kayaking
Entfernung:
37,8km

3-dagers Kajakktur rundt om i Kragerø og Valle med Jorid. Var meldt mye vind fra sydvest (tatt i betraktning kajakk på havet) lørdag og søndag, så tanken var å gjøre unna padling mot sydvest og utaskjærs fredag. Første camp ble ikke den fineste vi har etablert, men når området kryr av hytter og 150-metersregelen gjelder så ble det oppe i en skråning på Kjelsøy. Utover lørdagen økte vinden på til 10 m/s og det ble i meste laget gjennom Kjøpsmannsfjorden. Tanken var at Langårssundet skulle bli hyggelig padling med ly av sønnavinden, men siden vinden vridde seg 45 grader så kom den traktende gjennom hele sundet istedenfor. Camp nr. 1 Vi kjørte en lang pause på en privat strand rett ved enden på Langårssundet. Utsikt ved Camp 2. Området rundt Risøy er supert for kajakk.

Karte    

Rafting og utdrikningslag på Voss

Datum:
24.06.2022
Tourcharakter:
Kayaking
Entfernung:
15,0km

Utdrikningslag for bror i vakre Voss. Fullpakka helg med hytte, rafting med stor vannstand, boblebad og masse øl. Etter endt helg hadde jeg en liten fottur bort til Bordalsgjelet.

Karte    

Geilofjella og Ustedalsfjorden rundt

Datum:
23.06.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
14,7km

Var på jobbreise til Vestlia Resort og fikk klemt inn en fjelltur etter arbeidsdagen. Hvis en ønsker en kombinasjon av lettgått fjellterreng og samt skogsstier langs vann, så var denne selvkomponerte "Geilo-rundt" ikke så dum. For å sjekke "fjellformen" så ga jeg bånn gass opp slalåmløypa fra 800 til utsiktspunktet på 1064 moh. Brukte 13:10 opp. Utsikten fra Gullsteinhovda mot mektige Hallingskarvet

Karte    

Morgentur til Syningen

Datum:
22.06.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,1km

Karte