Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (13)
- Bike trip - mixed (8)
- Bike trip - road (3)
-
Other winter trip (5)
- Snowshoe trip (5)
- Ski trip (5)
- Trip by foot (15)
Sulletur til Gaupåsen og Rustankollen med Astrid
- Date:
- 19.03.2026
- Distance:
- 5.9km
Glemte å slå av GPS ved parkeringen. Sporet er da feil.
Endelig fikk Astrid og jeg oss en venninnetur igjen. Vi pleier å gå til et sted og spise lunch sammen. I dag ville vi se blåveis og vi visste at det var blåveis i området rundt Gaupåsen. Vi fant det ganske fort, men Astrid hadde ikke vært på toppen, så vi gikk dit. Der var det vindstille og nydelig sol, som varmet godt. Spiste lunch der.
Gikk videre til Rustankollen og så på alle vårtegnene innover mens vi gikk. Sullet oss oppover og nøt livet. Endelig sol! Masse store trær som hadde ramlet ned i lia opp til Rustankollen. Satt der oppe og nøt utsikt, sol og livet. Deilig dag!!!
Gulset-Hjellevannet t/r med Berit i tåka
- Date:
- 18.03.2026
- Distance:
- 10.5km
Ganske lei av tåke nå. Ønsker meg sol.
Men vårstemningen er her til tross for tåke og gråvær. Fuglene synger og her fant vi gåsunger midt i asfaltjungelen på broene i Skien.