Dagens tur nr 2 til Høgelifjell (09.04.2025)
Besteigungen | Høgelifjell (628m) | 09.04.2025 16:01 |
---|---|---|
Besuche anderer PBE | Breisetvegen bom (156m) | 09.04.2025 14:12 |
Siden turen til Dugurdmålsnatten gikk bra for meg i dag, tenkte vi at vi kunne ta denne også. Kjørte til bommen og parkerte der. Siden det bare er kort vei opp til stistart, gadd vi ikke betale kr 85,- for å kjøre den korte veien. Gikk opp den fine veien og Kristen fant ut at han ville prøve den først stien opp. Gikk derfor til høyre merket til Svartufs og tok av opp til venstre etter bekken. Helt OK gammel traktorvei med mykt underlag oppover her. Da vi krysset bekken siste gang, gikk vi rett inn i hogstfeltet uten sti. Om vi bare hadde fortsatt traktorsporet rett opp og svinget til venstre, hadde vi kommet inn på den blåmerka stien uten å gå utenom sti.
Fortsatte på blåmerka sti, men i et kryss (uten merking) tok vi til høyre, fant fort ut at det var feil for stien stoppet. I dette krysset, ta opp bakken til venstre. Vi la noen steiner oppå hverandre på en stein der. Ved en blåmerket stolpe, tok stien av til høyre fra den gamle traktorveien og fortsatte rett oppover. Det gikk jevnt oppover og oppover helt til toppen. Så en flott ørn og en ravn.
Triggerpunkt på toppen. Glemte å ta bilde av toppunktet. Postkasse med bok litt nedenfor toppen.
Etter litt snop, gikk vi ned igjen samme vei, men tok den merka stien gjennom hogstfeltet og ned på veien litt lengre oppe enn der vi gikk opp.
Benutzerkommentare