Kronfjell via Ufshomfjell (06.06.2023)
Ascents | Kronfjell (925m) | 06.06.2023 09:50 |
---|---|---|
Visits of other PBEs | Kronfjell p-lomme (264m) | 06.06.2023 09:50 |
Ufshomfjellet trimpost (567m) | 06.06.2023 09:50 |
I dag var dagen kommet for et annet fjell jeg har drømt om lenge, nemlig Kronfjell via Ufshomfjellet. Nydelig dag. Vi kjørte mot Fjone og parkerte på en p-lomme på høyre siden av veien. Det er flere små lommer langs veien her. Stien starter på venstre side av veien og er godt merket oppover. Den går bratt oppover, men en har så nydelig utsikt hele veien at en må stoppe og nyte hele tiden. Oppe på utsiktsplassen er det fantastisk fin utsikt! Her er også postkassen plassert. dette er ikke høyeste toppunkt på Ufsholmfjell, men fineste. Videre kommer man inn på slepa som kommer nedenfra den andre parkeringen. Denne følger man oppover på blåmerket sti. Stien går over svabergene litt nedenfor hytten og går over en kløft og videre. Merket helt til toppen. Syns det er finere utsikt fra Ufshomfjell. På vei ned igjen så vi en rein med to kalver. Samme vei tilbake. Kosa oss med is på utsiden av bobilen etterpå. Anbefaler alle å få med seg Ufshomfjell selv om det er langre.
User comments
Ufshom…
Written by Kaare_70 25.07.2025 20:42Hei, vi gikk delvis samme tur idag, og jeg har korrigert navnet på PB-elementet til Ufshom… (ikke -holm…) - dette om du også vil korrigere i rapporten.
Sv: Ufshom…
Written by LivogKristen 10.09.2025 08:01Hei. Ja vi likte Ufshomfjell bedre enn Kronfjell. Nydelig utsikt derfra. Takk, har korrigert. God tur videre!