Sæteråsen og Undrumsåsen (25.10.2011)


Karte
Besteigungen Hjertås (147m) 25.10.2011
Høgståsen (175m) 25.10.2011
Sæteråsen (395m) 25.10.2011
Undrumsåsen (145m) 25.10.2011

Storebror var med på alle toppene.

TØNSBERG – UNDRUMSÅSEN 145 MOH.
Parkerte på Holt gård. Merket sti 2 km til toppen som var markert og med litt utsikt mellom furutrærne. Varde med postkasse og bok. 50 min tur-retur.
STOKKE - HØGSTÅSEN 172 MOH.
Parkerte på Skatvet i en jordekant der veien ble dårlig. Fulgte traktorvei innover, så sti og videre gjennom skogen til toppen. Den lå i kanten av uthogd høyspentlinjetrase mens postkasse og bok lå på nærmeste høyspentmast, men der var det litt lavere. Var bortom en høyde til, men den var definitivt lavere. Storebror forsvant borti der, så jeg gikk alene halvveis tilbake. 4 km, 1 time 15 min.
SANDEFJORD – HJERTÅS 148 moh.
Parkerte på en liten plass i veikanten. Fulgte sti opp ca 600 meter. Svaberg på toppen og litt utsikt, bla. til Sandefjord. 20 min tur-retur.
SVELVIK – SÆTERÅSEN 396 MOH.
Parkerte på en tømmerlunne der det gikk merkede stier i to forskjellige retninger. Gikk først på traktorvei og videre på fin sti til toppen med tretårn. Null utsikt pga. tåke. Gikk en annen sti ned som kom innpå traktorveien igjen.

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.