Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Dyna og Håkonbu på sykkel

Date:
07.09.2022
Characteristic:
Bike trip - off-road
Distance:
17.4km

Nydelig og lang ettermiddagstur med Ole Arne. Utforska et par nye stikombinasjoner. Mye knot, men også noen fine partier. Begynner å bli skikkelig høst i fjellet nå. Dro med meg det tyngste kameraet i dag for å få knipsa noen bilder.

Map    

Hallingnatten

Date:
31.08.2022
Characteristic:
Bike trip - off-road
Distance:
17.5km

Fantastisk fin sykkeltur med Ole Arne. Sykla omtrent samme tur for en del år tilbake, den gang uten elmotor. Betraktelig enklere denne gangen, selv om motor føles som juks innimellom. Store deler av turen er steinete, og setter krav til både teknikk og balanse (igjen, enklere med elsykkel). Noen partier, særlig i starten, er ganske fuktige. Men det meste av turen byr på kjempefin sykling på tørre stier - og mye bra utsikt!

Map    

Smylifjell og Kvasshovda

Date:
29.08.2022
Characteristic:
Bike trip - off-road
Duration:
3:00h
Distance:
25.4km

Vanvittig fin ettermiddag på Nesfjellet med Ole Arne. Nærmest vindstille og t-skjortevær helt oppe på de høyeste toppene!

Map    

Dyna til fots

Date:
25.08.2022
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:20h
Distance:
13.4km

Fin formiddagstur med mamma, pappa og Marie.

Map    

Åkrefjell ++

Date:
21.08.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
14.5km

Tok med en joggetur (i realiteten vel så mye gåing) for å samle Stolepjakt-poeng på Nesfjellet. Marie plukka blåbær i mellomtiden. Etter turen kjørte vi opp på Nystølkroken og avsluttet med en innertier av en rømmegrøt.

Map    

Trommenattrunden

Date:
20.08.2022
Characteristic:
Bike trip - off-road
Distance:
23.2km

Årets første fjellrunde med sykkelen på Nesfjellet denne sommeren (selvsagt altfor seint)! Uansett, kanonfin tur med Nikolai og Ole Arne. OA måtte dessverre snu ovenfor Bardalshytta på grunn av sykkeltrøbbel. Nikolai og jeg fullførte over Trommenatten og Smylifjell.

Map    

Holmevassnatten

Date:
08.08.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
8.7km

Marie og jeg lånte hytta til Karin på Skålsrudstølen noen dager i august. Denne kvelden var det tilnærmet vindstille og t-skjortetemperatur til langt på kveld. Tok meg en tur innover stiene i retning Dyna. I god Peakbook-ånd måtte jeg ha en topp i sikte, og gikk for å sikre meg Holmevassnatten. Trolig en ytterst sjeldent besøkt plass, tross at stien passerer 100 meter bortenfor. La turen om stien langs Svartevann på returen. Stien her var tidvis myrete, så kanskje derfor den ikke er så mye brukt.

Map    

Dyna med sykkel

Date:
06.08.2022
Characteristic:
Bike trip - off-road
Distance:
16.1km

Lenge siden sist. Steinete mot Skålsrudstølen, men mange av partiene på høyfjellet er virkelig morsomme!

Map    

HallingSpranget og Veslebeia

Date:
04.08.2022
Duration:
3:08h
Distance:
22.5km

Fin bike&hike-tur i spenstig vær med Ole Arne. Insentivet for rutevalget var Stolpejakten. Fikk god uttelling på denne turen!

Map    

Smørstabbtraversen (minus Store)

Date:
29.07.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
14:34h
Distance:
15.5km

Sommerens høydepunkt - og en tur jeg hadde ventet lenge på! Full klaff med været på den årlige fjellturen med gutta boys Nicolai og Jacob. Marie, gravid i 20 uke, tok en velfortjent hviledag etter en solid tur til Vesle Galdhøpiggen dagen i forveien ( Klatring på Veslepiggen ). Etter ei natt i teltet ved Krossbu var vi ute av soveposen og klar for avmarsj litt over kl. fem på morgenkvisten. Det lå frost på teltduken. Hadde lastet et gpx-spor fra traversen inn på klokka mi og vi fulgte dette til brekanten (god sti hele veien). Flott soloppgang bak Smørstabbtindene. Sola lyste opp Styggedalstindene i vest. Sikkerheten ble tatt på alvor, og vi spente på oss stegjern, knytte bremseknuter på tauet og fant frem isøksa før vi tok steget ut på isen. Jacob ledet an mot Kalven, mens jeg gikk bak som en annen >>>

Map