Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Urdadalsryggen

Datum:
10.10.2015

Yr.no meldte hel sol hele dagen, men sånn ble det ikke. Vi gikk i fra Spiterstulen så snart dagslyset tillot det og sto ved foten av Store Urdadalstind 2 timer senere. Vi kom ikke mange meterne oppover ryggen før snø, is og rim gjorde hvert skritt til en liten utfordring. Etter hvert kom vi oss opp til Store. Her ble det en liten pause før turen gikk videre til Midtre. Dagen hadde begynt med sol og utsikt, dette endret seg etter hvert til nedbør i form av snø og dårlig sikt. I solsiden på ryggen var rim og en del snø smeltet så det var lettere å ta seg frem men da det snødde mer og mer ble denne lille fordelen etter hvert borte. Vi brukte en del tid etter Midtre på å finne riktig vei ned i skaret før det bratte partiet opp til toppen sør for Midtre. Mye snø gjorde at det som >>>

Trolltinden Sør

Datum:
03.10.2015
Karte    

Store Smørstabbtinden

Datum:
11.09.2015
Karte    

Sagi og Mjølkedalspiggen

Datum:
10.09.2015
Karte    

Treningstur til Dypingskollen

Datum:
31.08.2015
Karte    

Lokkeråsen

Datum:
28.08.2015
Karte    

Bruri - her var det løst, sa Bruri

Datum:
23.08.2015

Det ble en tur med kort opphold på toppen da vi skulle rekke bussen ut til Hjerkinn. Veldig fin utsikt fra toppen men denne blir nok dessverre ikke besøkt igjen pga den løse steinura. Fant en ganske grei vei ned som ikke bø på noen store utfordringer. Denne toppen besøkes sjelden av andre enn de som samler på 2000-metere.

Karte    

Snøhettatraversen fra øst til vest

Datum:
22.08.2015
Karte    

Store Langvasstind og Nørdre Svånåtind

Datum:
21.08.2015

Fin tur i fint terreng. Ang. klyvepartiet ned fra Vestre Langvasstind når en skal videre ut til Store Langvasstind så finnes det en enklere variant: Når en står ved varden på Vestre og ser mot Store så gå frem til kanten og så til venstre. Her finner man en skrårampe som gir en langt mer enklere adkomst til ryggen opp mot Store.

Karte    

Storgrovtindtraversen

Datum:
13.08.2015

Gikk fra teltet som var satt opp på den store plassen til høyre for veien inn til Leirvassbu. Dette er like før betalingsbommen. Mange raer med mye og høyt Vierkratt her og der gjorde de første høydemeterne mer strevsomme enn forventet. Oppe ved elva fant jeg ingen vei over så jeg fulgte elva hele veien opp. Der terrenget flater ut og en ser breen for første gang hadde det gått et snøskred rett over elva så det var bare å spasere over. Gikk til Fremste Storgrovhøe i strålende vær, hadde så en laaang pause på Bakarste Storgrovhøe for så å gå i gang med klyving og rappellering over de to neste toppene. Tørt men delvis løst fjell hele veien. Returen ble på høyresiden av Illåbreen helt opptil steinene. Her var det snø hele veien. På den nederste delen ble det ut på blåisen >>>

Karte