Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Bergen: Den trondhjemske postvei fra Eidsvåg til Sandviken

Dato:
06.08.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
2,6km

Morgentur i Munkebotnen. Gikk den gamle postveien fra Eidsvåg Auto til Skytterveien.

Kart    

Modalen: Sørdalsfjellet og Hornafjellet

Dato:
01.08.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
12,2km

Litt lang kjøretur for å gå på tur i dag. Kjørte til Evanger og over fjellet til Eksingedalen. Ved Trefall kjørte jeg oppover anleggsveien til det ble stopp ved det høyeste punktet på veien der det lå en god snøfonn i veien. Her sto det parkert flere biler, men det var plass til flere. Passet meg fint da det var her jeg hadde planlagt å starte turen. Første fjell ble Sørdalsfjellet og det ble en lett tur opp ryggen fra syd. PB nålen er plassert ved Trig.p. og bolt i fjell. Jeg gikk bort på en knaus som ligger litt vest for PB nålen da den så like høy ut. Nå i etterkant måler jeg at den 2m. høyere på kart. Videre mot Hornafjellet. Fra toppen på Sørdalsfjellet fortsatte jeg nedover ryggen mot nord, dreide litt mer mot vest lengre nede. Det ble ganske bratt og jeg måtte >>>

Kart    

Bergen: tur i Munkebotn

Dato:
31.07.2024
Turtype:
Fottur
Distanse:
4,8km

"passe" tur

Kart    

Kvam: Støltur til Klepp

Dato:
28.07.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
3,1km

En liten rundtur opp til Klepp stølen.

Kart    

Osterøy: tur i Brøkbotnen

Dato:
26.07.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
3,9km

En liten rundtur fra hytten i Bruvikdalen på nyryddet sti som hyttefolket benytter. Etter skybruddet tidlig i morges var det mye vann i terrenget som ga noen utfordringer ved kryssing av myr og bekker som nå var blitt til små elver. Sommerstien opp til toppen av Bruviknipa er stengt grunnet arbeid med den nye Skjerpa stien, og de holder nå på med trappen i det bratteste partiet.

Kart    

Bergen: Ørneberget

Dato:
22.07.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
1,0km

Litt av dagens tur gikk over Ørneberget.

Kart    

Kvam - Bjørnafjorden: Daurmålsegga fra Oma

Dato:
20.07.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
8,2km

Kjørte opp til Halvgjerde p-plass og gikk først opp til stølen Raudkleiv på traktorvei. Videre opp til toppen på Daurmålseggen på fin sti som er godt merket med småvarder oppe over skoggrensen. En fin og varm dag, stille til og med oppe på toppen. Samme vei ned igjen.

Kart    

Kvam: Stølstur ved Fitjadalsvatnet

Dato:
19.07.2024
Turtype:
Fottur
Distanse:
3,4km

En liten tur til stølene Kvannvik og Lauvvikane ved Fitjadalsvatnet.

Kart    

Vaksdal: Dystingen og Flatafjellet

Dato:
16.07.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
8,2km

Tur fra Fosse på Hamlagrø til Dystingen og Flatafjellet. Parkerte ved bygningen til kraftstasjonen. Merket sti starter ca. 100m. retning Dale. Bratt og stedvis gjørmet sti oppover mye på grunn av vannsig som rant i stien. Fra Storhaugen mer kupert høyfjells terreng der stien er merket med store stålstenger opp til masten på Dystingen. Videre til Flatafjellet, her var det ingen sti men greit å gå. Først ned i Fosseskaret der jeg krysset dalen på det høyeste punktet. Videre opp lien og bort til en mindre varde på Flatafjellet. Returen samme vei ned i Fosseskaret. Derfra bort til Storhaugen der jeg kom inn på stien. På vei bort traff jeg på 2 store stålstenger som ledet nedover retning Fossegjelet. Jeg begynte å følge de men oppdaget raskt at dette ikke var de stengene som jeg >>>

Kart    

Kvam: Vesoldo

Dato:
12.07.2024
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
10,0km

Tur til Vesoldo fra Byrkjenes. Skylaget lå langt ned på Vesoldo da vi startet, men de hadde hadde meldt fint vær ut på dagen så det satset vi på. Kjørte inn bomvegen til Byrkjenes der det er stor parkering. Begynte på traktorvei som gikk over til god stie helt til varden på toppen. Siste del mer fjell og mindre sti så der må man følge med hvis dårlig sikt. Klarnet opp da vi kom opp til toppen.

Kart