Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (2)
- Expedition (1)
-
Andere Wintertour (1)
- Schneeschuhtour (1)
-
Fahrradtour (28)
- Fahrradtour Straße (1)
- Fahrradtour gemischt (10)
-
Fußtour (1263)
- Bergtour (932)
- Glacier travel (1)
- Hochtour (1)
- Spaziergang (6)
- Wanderung (318)
-
Skitour (46)
- Tourenskilauf (45)
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Askvold: Tur til Melværrånen
- Datum:
- 12.07.2017
- Entfernung:
- 3,0km
Til Melværrånen er det tilrettelagt turløype med utlagte trelemmer over bløte myrpartier. Stien går i en runde gjennom området. Stien går ikke opp på selve toppunktet. Jeg tok av fra stien og tok meg opp på den høyeste punktet. Det ble noe små klyving for å komme opp, og selve toppen var så liten at jeg holdt med å stå halvveis oppreis grunnet sterk vind. Sløyfet rundturen, gikk samme vei tilbake.
Askvold: Rånane
- Datum:
- 12.07.2017
- Entfernung:
- 2,1km
En bratt liten topp som er i grensen til klatretopp. Prøvde først på sydsiden men denne var for bratt for meg. Tok så turen til vestsiden av fjellet der det var små avsatser med lyng mellom berget oppover. Gikk greit med litt klatring opp. Toppen bestod av slett fjell, men ryggen nordover var merkelig grønn og frodig, med havet rett nedfor.
Askvold: Tur til Alden med toppene Instenova og Ytstenova
- Datum:
- 12.07.2017
- Entfernung:
- 8,5km
Tok skyssbåten fra Værland gjestehavn til Aldevågen. (båten tar 11 personer, hvis få som skal over tar Værland gjestehavn også transportoppdrag)
Værvarselet denne dagen var fint, men det stemte dessverre ikke. Fikk noen sure regnbyger med sterk vind oppe på fjellet. God sti opp til toppen Instenova der det står en stor varde som er fredet. På returen ble det en tur opp på Ystenova. Til den er det dårligere med sti, obs hvis tåke.
Askvold: Høgkletten
- Datum:
- 11.07.2017
- Entfernung:
- 5,5km
Tur opp på Høgkletten på Værlandet. Ruten går opp går fra nordsiden der stien er sikret med kjetting i det bratteste partiet. Da vi var på toppen kom det opp 2 personer fra sydsiden, en bratt rute for lokalkjente sa de. På toppen er det fin utsikt alle veier. Fjellet består av bergarten konglomerat som er ruglete og sklisikker.
Jondal: Tur opp på Samlen
- Datum:
- 05.07.2017
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 4,7km
En topp med panoramautsikt over Hardangerfjorden og landskapet rundt. God sti som også er godt merket.
Jondal - Ullensvang - Kvinnherad: Folgefonna nordbreen
- Datum:
- 04.07.2017
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 8,4km
Kvam: Kveldstur til Haukåsfjellet og Storlinuten
- Datum:
- 01.07.2017
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,8km
Parkerte ved start av bomvei til Holdsete og fulgte stølsveien til jeg kom til skilt til Haukåsfjellet. Fin sti til toppen. På vei ned en liten avstikker bort på Storlinuten som nå er blitt en PB post.