Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (2)
- Ekspedisjon (1)
-
Annen vintertur (1)
- Trugetur (1)
- Fottur (1247)
-
Skitur (46)
- Fjellskitur (45)
-
Sykkeltur (28)
- Blandet sykling (10)
- Gatesykling (1)
"Peakbookvenner"
Favorittopper
Ullensvang: stølstur til Grønrimb i Jondal
- Dato:
- 29.07.2015
- Turtype:
- Fjelltur
Stølstur til Grønrimb også kalt Kysnesstølen. Jeg tok turen fra Kysnes, kjørte opp Kysnesstølsvegen (bomveg) til høyde 170 der jeg parkerte. Kan også begynne turen fra Gangdal, Gausvik eller fra Årvik. Et flott stølsområde med mange muligheter for turer videre til ulike PB topper.
Kvam: Tørvikenuten
- Dato:
- 28.07.2015
- Turtype:
- Fjelltur
- Turlengde:
- 5:00t
- Distanse:
- 15,0km
Turen startet i ende av bomvei fra Tveiten ovenfor Tørvikbygd. Fulgte skogsveien til Osadal og videre på skogsvei helt opp til Finnhellersvatnet. Derfra på god sti til toppen. Retur samme vei.
Kvam: Mjølausa
- Dato:
- 28.07.2015
En liten topp vest for Finnhellersvatnet med god utsikt mot øst og nord med Hardangerfjorden
Kvam: Tur til Hjartnesheia fra Linga
- Dato:
- 25.07.2015
Turen til varden på Hjartnesheia tok vi fra Linga. Fulgte skogsveien mot stølene på Olshiller. Videre på god sti som går til stølen Bottsvasslia. Ved Ljosavatnet 642 tok vi av fra stien til varden på toppen 669. Flott utsikt fra varden. Et fint turområde.
Kvinnherad: Sandvikehorga på Varaldsøy
- Dato:
- 23.07.2015
- Turtype:
- Fjelltur
- Turlengde:
- 1:33t
- Distanse:
- 4,2km
Turen startet inne på øyen fra vei som går over øyen til Øyerhavn. Det er turskilt ved veien der stien begynner. Stien var mindre brukt, men grei å følge. Noen bløte partier til å begynne med. Senere mer på fjell. Retur samme vei.
Kvinnherad: Øyefjellet på Varaldsøy
- Dato:
- 23.07.2015
- Turtype:
- Fjelltur
- Turlengde:
- 2:37t
- Distanse:
- 8,3km
En fin tur, startet fra Øvsthus syd øst på øyen. Parkerte litt før gårdene der det var lagt til for parkering. Fulgte god sti men bløt flere stedet til toppen. Flott utsikt mot nord, ørst og syd. Retur samme vei.
Kvam: Fagrafjellet
- Dato:
- 20.07.2015
- Turtype:
- Fjelltur
- Turlengde:
- 4:30t
- Distanse:
- 13,5km
Turen startet fra Haukås i Strandebarm. Parkerte ved de øverste gårdene, og gikk stølsveien til Holsete. Videre på sti forbi Heggvatnet der det var et stikryss. Tok stien til venstre som gikk ned i et søkk langs med kraftgaten før stien så fulgte ryggen oppover mot Fagrafjellet. Der er 2 topper, kom først opp på sørtoppen. Fra sørtoppen til nord toppen er det dårlig med sti, men greit å gå. Nord toppen har navnet Fagrafjell og der er det fin utsikt mot nord med Kvamskogen og ned mot Norheimsund. Retur samme vei.