Bergen: Trollhaugen i Brekkedalen (30.12.2024)
| Startpunkt | Hausdalen parkering (94m) |
|---|---|
| Endpunkt | Hausdalen parkering (94m) |
| Tourcharakter | Bergtour |
| Tourlänge | 2h 42min |
| Entfernung | 10,0km |
| Höhenmeter | 325m |
| GPS |
|
| Besteigungen | Trollhaugen (373m) | 30.12.2024 13:16 |
|---|---|---|
| Besuche anderer PBE | Hausdalen parkering (94m) | 30.12.2024 11:51 |
Tur til Hausdalen for å gå til Trollhaugen, en av flere ny topper som nylig er dukket opp i listen Alle topper i Bergen.
Parkerte på Haudalen parkering som ligger i enden av bilveien. Videre oppover Hausdalen og Brekkedalen på den gamle militærveien som går over til Samnanger. Tok av fra veien 4 km. oppe i dalen der det går en liten stikkvei inn til en hytte med skilt Brekkestøl. Videre sydvestover gjennom småkupert terreng forbi flere småvann / tjern til toppen, ca. 1 km.
Begynte på sti ved hytten men den forsvant ganske raskt. Fint å gå innover gjennom åpent terreng med småberg og lyng. På toppen en mindre varde helt i syd med utsikt nedover Haugsdalen. Høyeste punkt ca. 30 m. nordøst for varden. Returnerte samme vei.
</imageslider>
En flott tur til den nye toppen som fortjener en PB nål.















Benutzerkommentare