Tur til Vikaneset i Alver der jeg har avtalt båtskyss over til gården Pynten på Hokøy med skyssbåten Ospenes. Målet var Hokøy Sørtoppen som var min siste topp i Alver ≥ 100m pf. listen.
Hadde litt under 2 timer til rådighet til jeg ble hentet for transport tilbake til Vikaneset.
Turen opp til toppen gikk greit, siden jeg hadde så god tid ble det en rusletur opp. Svak sti nedre del gjennom tett skog, resten gikk mye på berg, men måtte gjennom et par brake partier.
Selve toppunktet ligger inne i skog med begrenset utsikt, men rett ved mot syd er det et åpent berg parti med en liten varde og god utsikt mot syd, øst og vest. Det ble en lengre pause der i finværet med god tid til nisten. Ruslet ned igjen når det var tid til å ta båtskyssen tilbake til Vikaneset.
Gratulerer fra meg også! Høyt tempo på toppsamlingen i det siste ser jeg! God utnyttelse av det uvanlig fine været for denne tiden av året med andre ord. :)
Vi får ha "øytoppingen" i Tysnes til gode til våren ja. Det er jo for øvrig også en øytopp på Fitjar-listen som krever båtskyss. Satser på å få besøkt begge to til neste år og dermed fullføre begge listene.
Kommentarer
Gratulerer med fullført liste
Skrevet av hbar 08.11.2023 21:11Gratulerer fra meg også! Høyt tempo på toppsamlingen i det siste ser jeg! God utnyttelse av det uvanlig fine været for denne tiden av året med andre ord. :)
Sv: Gratulerer med fullført l
Skrevet av Kjell51 08.11.2023 21:52Ja nå er det fint å gå turer. Men det blir heller småturer for meg. Dårlig med Tysnesturen vi hadde planlagt, men det er nye muligheter neste år.
Re: Sv: Gratulerer med fullfø
Skrevet av hbar 08.11.2023 21:59Vi får ha "øytoppingen" i Tysnes til gode til våren ja. Det er jo for øvrig også en øytopp på Fitjar-listen som krever båtskyss. Satser på å få besøkt begge to til neste år og dermed fullføre begge listene.
Gratulerer med fullført liste
Skrevet av knutsverre 08.11.2023 20:50Alver PF > 100, Kjell. Flott at Ospenes fortsatt er i drift og kan ta oss til slike steder!
Sv: Gratulerer med fullført l
Skrevet av Kjell51 08.11.2023 21:45Ja vi får håpe på videre drift. Smått med folk på denne tiden av året, men han har postrute.