Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
Lieblingstouren
- Frå Liarvatnet til Hengjane om Longavatnet og
- Lodalskåpa fra Bødalssætra
- Austanbotntindtraversen fra Berdalsbandet
- Jiehkkevárri fra Indre Holmbukta, høyest i Troms
- Travers av Skardstind (vest til øst)
- Hinnåtefjellet, Semeltind, Hellstugutindar fra V.
- Folgefonna, Etne og Kvinnherad
- Knutsholstindtraversen fra Torfinnsdalen
- Nordre Maradalstind og Styggedalsryggen
- Store- og Midtre Ringstind fra Ringsdalen
Lieblingsgipfel
Dønnmannen fra Hæstadveien P-plass
- Datum:
- 04.07.2024
Perletur i ditto vær med Solveig, snaut 2 ½ timer til topps på «leppa» og 4 ¾ timer på tur. Kanskje den flotteste utsiktstoppen jeg har vært på noen gang, skal vi kalle det 365 grader rundskue? En rypemamma med 3-4 smånøster gjorde turen komplett.
Åkvikfjellet fra Hæstadveien P-plass
- Datum:
- 03.07.2024
Tjøtta krigskirkegård
- Datum:
- 03.07.2024
Besøk på denne meget spesielle kirkegården ifm. tur fra Vega til Herøy. Både historien bak senkningen av MS Rigel og Operasjon Asfalt er skammelige eksempler på hva varm og kald krig gjør med oss mennesker.
Vegatrappa fra Sørneset
- Datum:
- 02.07.2024
Fin tur opp i trappa, som var stengt omtrent halvvegs pga. skade etter ras.
Gullsvågfjellet/Røsstinden fra Moen P-plass
- Datum:
- 01.07.2024
Samme turen som dagen før, og med berettiget håp om å komme til topps på Gullsvågfjellet/Røsstinden. Skodda kom og gikk over toppen, og til alt hell lettet den mer enn brukbart da jeg kom opp i skardet under toppen. Traff en hyggelig vegaværing som var like fornøyd med værletten som meg. Oppom begge toppvardene, og brukte kun drøye timen til høyeste punkt, Røsstinden. Retur samme veg, og 2 ¼ timer på tur.
Guristraumen fra Nes
- Datum:
- 01.07.2024
Perletur med jentene langs fjæra til kraftige Guristraumen. Utrolig rik flora og interessant geologi, herved anbefalt!
Tindbu fra Moen P-plass
- Datum:
- 30.06.2024
Forsøk på Gullsvågfjellet/Røsstinden ad korteste og bratteste veg, men snudde ved Tindbu pga. skodde og veldige vindkast. Hadde håpet at skodda holdt seg høyere en halvtime til, men det ville seg ikke slik. Uansett en flott 1 ½ times utsiktstur!
Torghatten (grotta) fra Innerhatten P-plass
- Datum:
- 30.06.2024
Torghatten (grotta) fra Innerhatten P-plass
- Datum:
- 29.06.2024
Flott tur med Solveig opp til og gjennom det berømte hullet, stort sett alene i møkkavær. Veldig fint tilrettelagt med trapper nå, som nok er bra for HMS på et så mye besøkt sted.
Bjørumsklumpen fra Namsos sentrum
- Datum:
- 29.06.2024
Rask morgentur til topps på bilvegen. Var heldig og fikk opphold mellom regnbygene!