Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

"Peakbookvenner"

Lister jeg samler etter

Aust for Kreklingdyrflotte frå Råsehallet

Dato:
24.02.2020

Etter fjellrunden. Flotte snøforhold og god sikt, men dessverre jordmørkt på toppen. Såg ei vinterkledd rype på returen, dessuten eit sjeldent syn av eit vakkert kongeørnpar på matsøk om morgonen. Det er hard kamp for føda sjølv for dei kongelege i vinterfjellet!

Kart    

Boknafjellet fra P-plass

Dato:
19.02.2020
Kart    

Homsknuten og Kjellsfjellet frå Dalavegen

Dato:
15.02.2020

Fin snøtur på beina normalvegen til Homsknuten, med ein liten avstikkar til Kjellsfjellet. På grensa til tungt med ca. 10 cm snø i høgda, men greit å følgja stien. Snaue 2 timar på tur.

Kart    

Forsøk på Almåsen frå Døvik og Kjortåsen frå Hellandsheia

Dato:
04.02.2020

Gjorde først eit forsøk på Almåsen frå Døvik denne finversdagen etter eit kraftig snøfall. Bar skia med opp traktorvegen, og dei kunne tas på eit stykke nedanfor Paddevatnet. Håpet var at det var skiterreng vidare innover, men det viste seg derimot å vera småkupert med lyngtuer, så det vart vendereis etter få hundre meter langs Paddevatnet. I staden gjekk vegen til Kjortåsen. Det vart ein sjeldan tung tur med snøvassing den korte normalvegen frå Hellandsheia. Umulig å følgja stien, så det blei ganske krevande i bratt og snødekt lende. Flott ver med solskin og framifrå utsikt, heile 32 år sidan sist!

Kart    

Nonsknuten, Middagsåsen og Øykjafjellet frå kraftstasjonen

Dato:
03.02.2020

Fin tur i snødrev over desse nærtoppane, ekstra ruskje med vind på Øykjafjellet. Opp merka sti frå Selemorkvegen med retur om Kalddalen.

Kart    

Tunglandsfjellet frå kraftstasjonen

Dato:
01.02.2020
Kart