Arkiv - dato

Arkiv - Etter geografi

Lister jeg samler etter

Galdhøpiggen & Portpiggen

Dato:
05.07.2015
Turtype:
Fjellskitur
Turlengde:
2:04t
Distanse:
11,6km

En kjapp liten morgenskitur til Galdhøpiggen hvor jeg så godt som vekket hyttevakta og fulgte med på hans søvnige frokostspising.. Tok en u-sving bortom den vesle Portpiggen på retur. På vei over Styggebrean oppdaget jeg etter hvert den enorme hærskare av mennesker som ville bruke hele den flotte søndagen her oppe. Ble litt misunnelig på akkurat det, men ikke på tidsbruken som var tvingende nødvendig med pauser - tekniske stopp - matstopp - drikkepauser - guidene - innbinding i lange taulag - møysommelig vandring.. Jeg hadde dessverre ikke tid til mer, tok et besøk innom det søndagsåpne Bakeriet i Lom og var hjemme i Oppdal allerede midt på dagen på grunn av avtale med kunde.. På en av årets hittil flotteste solskinnsdager... Et irriterende valg av tidspunkt for en kundeavtale..... >>>

Kart    

Greinbreen & Vest for Gluggevardholet

Dato:
04.07.2015
Turtype:
Fjellskitur
Turlengde:
4:04t
Distanse:
15,8km

Fulgte samme rute som Lise & Ove som var her på skitur 26. mai 2013. En herlig ettermiddagstur på ski. Varmt og godt vær - fast og fin snø. Jeg valgte å gå helt inn til Sprongdalshytta også. Og trolig et litt annet rutevalg mot toppen Greinbreen 1849 i forhold til Lise & Ove: Jeg valgte en "rampe" rett øst for vann 1467 og deretter bratt oppgang mot sør & toppunktet. Her hadde det nok vært rasfarlig i perioder tidligere på våren/vinteren.. Perfekt ettermiddag :)

Kart    

Vangsen

Dato:
04.07.2015
Turtype:
Fjellskitur
Turlengde:
2:00t
Distanse:
8,6km

En morgentur. På grunn av mye snø kom jeg ikke riktig helt inn til Vanndalsvatnet, men det var ikke mange hundre meter igjen.. Utrolig fin skitur på fast og fin juli-snø til topps på vakre Vangsen :) Jeg gikk rundt Vanndalsvatnet for jeg visste ikke at det er bru på vestenden av vatnet. Returnerte selvfølgelig over brua, for jeg oppdaget jo den oppe fra fjellsida på returen..

Kart    

Godværsdag og 4 fine topper i Årdal/Sogndal: Tur 2

Dato:
03.07.2015
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
1:34t
Distanse:
11,9km

Løpetur langs veien fra bommen ved flyplassen.

Kart    

Godværsdag og 4 fine topper i Årdal/Sogndal: Tur 4

Dato:
03.07.2015
Turtype:
Fottur
Turlengde:
2:19t
Distanse:
8,9km

Denne turen synes jeg var veldig flott, og anbefales :) Kjørte inn en flott opparbeidet veistrekning inn gjennom Øvstedalen. Her var det påkostet! På fin sti fra Mannsverk som jeg lett kunne følge til snøen, og som det fremdeles var mye av høyt oppe på fjellet. Litt uheldig med tåke akkurat på toppunktet, men det gjorde ingenting.

Kart    

Godværsdag og 4 fine topper i Årdal/Sogndal: Tur 1

Dato:
03.07.2015
Turtype:
Fottur
Turlengde:
2:09t
Distanse:
7,3km

Litt småregn i morgentimene, men godvær resten av dagen da :) Nydelig tur etter fin sti. Men noe bløtt pga kraftig snøsmelting de siste dagene.

Kart    

Godværsdag og 4 fine topper i Årdal/Sogndal: Tur 3

Dato:
03.07.2015
Turtype:
Fottur
Turlengde:
2:50t
Distanse:
15,6km

Langs litt drøy veistrekning først, og så endelig på sti resten av turen til topps.

Kart    

Liabrekulen + litt annet småsnacks..

Dato:
02.07.2015
Turtype:
Fjellskitur
Turlengde:
7:50t
Distanse:
30,1km

Som vanlig en flott rapport hos Otto :) Og fine bilder selvfølgelig. Jeg valgte å svinge oppom Dyrhaugen Vest på retur. Den lå så lagelig til.. Takk for en fin dag i lag med dere Joar, Inger Lise og Otto!!

Kart    

Lomseggji/Eggjapiken

Dato:
01.07.2015
Turtype:
Fottur
Turlengde:
2:00t
Distanse:
7,3km

Ettermiddagstur opp den fine og vel tilrettelagte stien til Eggjapiken.

Kart    

Storhøe & Gyrudalshøe

Dato:
01.07.2015
Turtype:
Fottur
Turlengde:
1:30t
Distanse:
8,4km

Kjørte Hovdevegen (bomvei) Trivelig tur fra den idylliske setergrenda ved Sørhovde. Sti & traktorspor helt til toppen. Oppom Gyrudalshøe på vei tilbake.

Kart