Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (12)
- Jagd (12)
-
Andere Wintertour (4)
- Schneeschuhtour (4)
-
Fußtour (182)
- Bergtour (77)
- Hochtour (6)
- Jogging (17)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (75)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (85)
- Langlauf (44)
- Randonnée/Telemark (19)
- Tourenskilauf (21)
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Gausdal ≥ 50m pf.
- Jan Mayen ≥ 100m pf.
- Øyer ≥ 100m pf.
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Norwegen Festland - 2000m, 20m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 10m pf
- 2300m 10m pf. - Stortoppene
- 2300m 50m pf. - Stortoppene
- Oppland - Størst primærfaktor i hver kommune
- Oppland ≥ 500m pf.
- Oppland kommunetopper tom. 2019

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Finnhalspiggen
- Datum:
- 24.07.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 18,0km
Etter en lang dag i nydelig vær på Høgvagltinder dagen før, våknet vi til like fint vær denne dagen på Leirvassbu. Etter en god frokost pakket vi ut og kjørte nedover Leirdalen. Målet var Storbreahøe eller Jervefonne som den også heter. Siden det ene kneet til Sivanja murret litt etter turen i går bestemte vi oss for å ta en tur i litt snillere terreng. Vi kjørte så ut av Leirdalen og så litt på alternativer. Etter litt bestemte vi oss for å kjøre til Sålell. Da kunne vi bare ta en tur langs veien om kneet var for vondt.
Det ble en lang tur, istedenfor en tur på ca 7 km tur retur, ble det 18 km og ca like mange høydemeter som turen vi hadde planlagt. Utrolig fint fjellterreng å gå i.
Høgvagltinder
- Datum:
- 23.07.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 13,7km
Fin værmelding noen dager gjorde at vi tok en fjelltur. Fullt både på Torfinnsbu og Olavsbu gjorde at valget fallt på Leirvassbu, og turmålet ble Høgvagltindene.
Vi reiste opp onsdag ettermiddag. Etter frokost startet vi ut veien fra Leirvassbu mot Gravdalen. Etter ca. en kilometer tok vi å fulgte ryggen oppover mot Høgvaglen. Videre mot Vestre Høgvagltind fulgte vi kanten av breen en god del. Bratt før vi kom opp på ryggen. Lett fra ryggen og opp på toppen. Flott utsikt og ned ryggen, nede brukte vi kanten av breen et stykke oppover før vi gikk inn i ura og fulgte den til toppen. Sivanja tok å slappa av i sola her mens jeg gikk raskt ut til Søre og tilbake igjen. Derfra ned den bratte ryggen mot Austre som var dagens siste topp. Fra den kom vi oss ned på breen som vi gikk i >>>
Rundt Grotbrean fra Visdalen
- Datum:
- 16.07.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 26,6km
Med godværsmelding denne dagen avtalte Kristine, Hans Thorvald og jeg en fjelltur. Jeg møtte de rett etter 08.30 ved parkeringsplassen til Garmo barnehage og barneskole. Derifra opp til enn liten parkeringslomme overfor der elva Grjota krysser veien inn til Spiterstulen. Så var det å begynne på høydemeterne oppover.
Her var det ingen sti oppover på denne sida som vi så, men lettgått blåbærvegetasjon i furuskogen og også lett gått videre oppover. Litt bratt rett før vi kom over tregrensa men det løste seg helt fint. Så var det jevnt oppover videre til de Vestre Glittertindokslene. Vi tok en matpause på ca. høyde 1550. Etter de Vestre Glittertindokslene forbi et hull i fjellet og opp på Glittertind. Mye folk på toppen her og både opp fra Spiterstulen og Glitterheim.
På med >>>
Bitihødn
- Datum:
- 11.07.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 6,9km
Dagstur fra Nygaard med Sivanja og broren Glenn. Vi parkerte ved Bitihødn Parkering og startet derfra. Sur vind fra bilen og til toppen. Fant fint le på toppen, men samme vind på tur ned igjen. Ellers sol nesten hele tida på turen. Var flere enn oss som hadde planlagt å tatt turen hit i dag, var som en maurtue oppover her denne dagen. Traff på kjentfolk også. En flott topp med fin utsikt. Nede igjen ved bilen startet vi å kjøre hjem igjen. Vi stoppet og spiste middag på Strand Fjellstue i Espedalen før vi kom hjem igjen. En utrolig fin tur.
Flokofallet
- Datum:
- 09.07.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Tourlänge:
- 0:45h
- Entfernung:
- 1,6km
Fin tur inn til Flokofallet med Sivanja og Glenn. Flott natur og en del trær med huldrestry. Vi stoppet ved Ødegårdsdammen på tur hjemmover.