Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Tråeråsen

Dato:
23.06.2025
Turtype:
Fottur
Distanse:
10,0km

Litt jobb i Notodden i sommer og utover høsten i år med nye skogbruksplaner til skogeierne i Notodden. Tenkte å ta meg en liten kveldstreningstur på Tråeråsen. Fant en liten P-lomme langs veien og parkerte ved. Tråeråsen var en fin rundtur på 3 kilometer fra der jeg parkerte. For å gjøre turen litt lenger jogget jeg skogsbilveien til ende før jeg snudde og jogget tilbake. Da fikk jeg en mil akkurat. Flott tur.

Kart    

Storgrovhøe og Storgrovtinden

Dato:
18.05.2025
Distanse:
14,8km

Kart    

17. mai runde fra Juvasshytta

Dato:
17.05.2025
Turtype:
Fjellskitur
Distanse:
20,4km

Kart     1 kommentar

Skagsnebb

Dato:
11.05.2025
Distanse:
11,6km

Tur med May Britt, Grete, Else Mari, Anne og Morten. Måtte bære skiene til der det begynner å bli litt brattere. Så enkelt sikk sakk ogg baken. Innover mot breen og en luch pause i siden av Hurrbrean i siden opp mot Loftet. Så videre over Hurrbrean, før det ble brattere oppover mot Skagsnebb. Hardere snø her, heldigvis bløtnet den utover dagen til vi skulle ned igjen og vi hadde veldig fin snø og kjøre ut igjen. Gikk opp i skaret og satte av skia, og fulgte ryggen ut på Fremre Skagsnebb og Ø1. Tilbake til skia og bratt rundt hammeren og videre opp på Bakre Skagsnebb. Ned igjen til skia og så skikjøring ned igjen til der vi satte dem på. Tusen takk for en flott tur!

Kart    

Påskeskitur på Hærfjellet og Kjettberget

Dato:
12.04.2025
Turtype:
Langrennstur
Turlengde:
3:13t
Distanse:
27,0km
Kart    

Snuen

Dato:
03.11.2024
Distanse:
7,5km

Kart    

Falketind

Dato:
14.09.2024
Distanse:
18,2km

Kart     1 kommentar

Vardkampen

Dato:
31.08.2024
Distanse:
3,8km
Kart    

Svartkampen

Dato:
03.08.2024
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
2:00t
Distanse:
12,6km

Snakket med Trond Harald og det så ut til å klarne opp, etter å ha regnet hele morgenen. Satte meg i bilen og kjørte til Synnfjellporten. Parkerte, meldte meg på og møtte Trond Harald. Derfra jogget vi rolig til starten og litt oppvarming. Selve løpet startet med ca en kilometer flat grusveg, før vegen begynte oppover mot Svinningsætra. Derfra råk oppover til toppen. Flott løype, men tung for en litt for utrent kropp. Etterpå lett jogg ned igjen til Synnfjellporten og premieutdeling. Før bilturen tilbake over fjellet. Resultatliste: Herrer: 1. Eskil Grenden 26.58 2. Kristian Mathias Th. Gjedde 34.07 3. Terje Sveum 34.32 4. Johannes Nygaard 39.49 5. Trond Harald Sand 40.16 Damer: 1. Guro Stutlien 33.50 2. Karen >>>

Kart    

Høgegge og Thomashelleren

Dato:
28.07.2024
Distanse:
11,3km

Kart