Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (2)
- Kajakkpadling (2)
- Fottur (280)
-
Kjøretur (1)
- Biltur (1)
-
Skitur (120)
- Fjellskitur (16)
- Langrennstur (16)
- Randonnée/Telemark (88)
-
Sykkeltur (17)
- Blandet sykling (3)
- Gatesykling (6)
- Terrengsykling (7)
"Peakbookvenner"
Skalten
- Dato:
- 17.10.2015
- Turtype:
- Løpetur
- Turlengde:
- 2:10t
- Distanse:
- 10,1km
Joggetur Leirvassbu - Urdadalen
- Dato:
- 18.09.2015
- Turtype:
- Løpetur
- Turlengde:
- 5:05t
- Distanse:
- 26,1km
Langåsen
- Dato:
- 20.04.2015
- Turtype:
- Løpetur
- Turlengde:
- 2:10t
- Distanse:
- 11,2km
Etter ein lang dag med jobbmøte på Molde var det godt å få på seg joggeskoa og krysse av ein ny topp på lista!
Til topps på Smøla
- Dato:
- 04.04.2015
- Turtype:
- Løpetur
- Turlengde:
- 0:45t
- Distanse:
- 4,3km
Eg og Marianne tok med oss ein kamerat frå Østfold ut til kysten. Etter å ha bodd i telt og fiska torsk, innvilga vi oss ein enkel topptur før vi dro heim.
Oksen
- Dato:
- 25.01.2014
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 2:38t
- Distanse:
- 9,8km
Eg fulgte grusveg opp til Hatledalen og "T-krysset" midt på myra. På kartet står det at vegen hit er stengt med bom, men eg såg ingen bom.. Herfrå var planen å følge grusvegen vidare i retning Hatlesetra, men tilfeldigvis traff eg ein kar som tipsa meg om å følge en traktorveg rett nordover fra det nevnte krysset. Denne gjekk etterkvart over til sti, og tok meg opp til Slettskaret. Herfrå var det enkelt til topps via nordaustegga. Joggesko med broddar var ypperleg fottøy i dag...ein skulle ikkje tru det var slutten av januar..
Returen gjekk tilbake til Slettskaret, og derfrå tok eg turen bortom Eidsfjellet, og vidare ned til Kolåsen. Dei to sistnevnte var fine skogstoppar, med mykje innslag av store, trollske furutrær. Kanskje bra plassar for å oppleve orreleik? Det >>>
Grisetskolten
- Dato:
- 20.10.2013
- Turtype:
- Fjelltur
- Turlengde:
- 5:29t
- Distanse:
- 7,8km
Eg og Marianne møtte Helene Helene85 (Helene Hagen) i Innfjorden og køyrde oppover mot Griset og Skallen. Siste partiet går på grusveg, men det er ingen bomveg, og heller ingen parkeringsavgift. Det var kjølig luft, og frost på bakken då vi starta å gå ca kl.10.30. Etter eit par hundre høgdemeter møtte vi snøen, men det hadde gått folk her dagen før og trakka sti til oss. Ved Førnakken kom vi inn i solskinnet, og no vart det raskt veldig varmt og behagelig! Så snart ein er ute av skogen deler stien seg, og vi gjekk mot venstre. Vi fulgte opptrakka sti, men då vi nærma oss toppen syntes vi stien gjekk litt vel mykje mot stupet på vestsida...så vi antok at det hadde vore basehopparar som hadde gått her. På toppen vart vi møtt av ei storslagen utsikt utover Romsdalsfjorden, og snudde vi oss såg >>>