Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Smørstabbtoppar

Dato:
03.05.2015

Vi starta frå Krossbu og gjekk opp på sørsida av Kalven. Ned på breen mellom Kalven og Skeie, og vidare opp til Storebjørn. Fulgte egga vidare mot Skeie, med enkel omgåelse i snøflanken. Øyvind måtte no returnere ned, men eg fortsatte vidare på Saksa, Sauen og Kniven. Alle var enkle, med gode snøforhold.

Ringstindane

Dato:
02.05.2015

Vi, dvs meg, Øyvind, Helene, Geir Arne og Kristine, starta oppover Ringsdalen i 10-tida. Då hadde drøssevis av folk allereie gått innover dalen. Flotte forhold innover, og varmen gjorde at klea måtte raskt av.. Litt hardt og ekkelt opp frå Ringsdalen. Etter ein kjapp diskusjon bestemte vi oss for å gå mot Austre først. Relativt enkelt opp hit, men litt usikker snø i bratta.. Enkelt opp til Midtre også, og no såg vi at det enorme folkehavet på Store hadde avtatt. Vi stod på Store i 19-tida, og då hadde vi toppen heilt for oss sjølve! Fantastisk flott utsikt, spesielt mot Austabotntinden! Flott nedrenning, sjølv om det var litt hardt enkelte plassar. I ettertid fekk vi høyre at ca 300 personar hadde vore oppom Store i dag..

Loftet

Dato:
01.05.2015

På veg til Turtagrø rakk eg ein kjapp tur til Loftet.

Joggetur i Moldemarka

Dato:
29.04.2015
Kart    

Julaksla og Eiskremheia

Dato:
28.04.2015

Eit todagars-seminar på Seilet Hotel i Molde betyr mykje god mat, og trivelig prat. Denne gongen valgte eg å droppe middagen, og heller ta meg ein lengre tur i Moldemarka. Angrer ikkje på det valget! Polarbrødet på hotellrommet etter turen smakte minst like godt som middagen:)

Kart    

Joggetur til Skarvan

Dato:
26.04.2015
Kart    

Kringstadnakken

Dato:
25.04.2015
Kart    

Lundsfjellet

Dato:
23.04.2015
Kart    

Bjørnlihaugen

Dato:
21.04.2015
Kart    

Langåsen

Dato:
20.04.2015
Turtype:
Løpetur
Turlengde:
2:10t
Distanse:
11,2km

Etter ein lang dag med jobbmøte på Molde var det godt å få på seg joggeskoa og krysse av ein ny topp på lista!

Kart