Archive - Date
Archive - Activity
-
Other trip (1)
- Fishing (1)
-
Ski trip (139)
- Cross-country skiing (4)
- Randonnée/Telemark (133)
- Trip by foot (299)
Peakbook-Friends
Collected lists
- Romsdalshalvøya ≥ pf30
- Hustadvika ≥ pf30m
- Molde ≥ 100m pf.
- Toppturer i Romsdalen
- Aukra≥ pf30m
- Molde ≥ 50m pf.
- Molde ≥ pf30m
- Fjellkonge og Fjelldronninger
- Romsdal ≥ 100m pf.
- Løten ≥ 50m pf.
- Vestnes ≥ 100m pf.
- Rauma ≥ 100m pf.
- Romsdal Pf 30m
- Kristiansund ≥ 100m pf.
- Prins og prinsesseturer
- Tingvoll ≥ 100m pf.
- Moldepanoramaet
- Rondane 2000m 50m pf
- Ørskoghalvøya p.f. >= 100 m
- Møre og Romsdal kommunetopper
Favourite trips
Favourite peaks
Dombåshaugen
- Date:
- 11.12.2022
- Characteristic:
- Walk
- Distance:
- 1.3km
Skisamling for Markus og Sofie på Dombås. Hadde vært sjuk hele uken, så det ble bare sitting i bil og en kort tur på denne haugen på søndags formiddag. Gikk fra hotellet og fikk nyte -19 kalde på denne korte runden.
Brenslefjellet
- Date:
- 30.11.2022
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 4.9km
Siste tur i dette området var Brenslefjellet, idiotisk å ikke gått oppom her før når man har vært på ski på Skåla. Da hadde det tatt ca 3 min ned igjen til bilen! Men gikk vertfall grusveien til topps, inspiserte mastene på Norges 3.lengste luftspenn?? ifølge Bolme, og fikk kvittert ut toppen. Jogget ned igjen, kjørte hjem og tok en varm dusj.
Bjørnalihaugen og Heggenesfjellet
- Date:
- 30.11.2022
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 6.8km
Skulle egentlig til Midsund for å gå de siste toppene der, men regnet på morgenen ga seg ikke og da var det bedre å ta en kortere dag på Skålahalvøya. Kjørte opp på Berg og parkerte i krysset der veien tar av til Bjørnalihaugen. Jogget og gikk til topps der, før det ble Heggenesfjellet på retur. Innom Bjørnalihaugen nord til slutt, der stod 2 hjorter og ventet på med. Delvis regn og litt surt og kaldt.
Sekken over alle topper
- Date:
- 29.11.2022
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 13.1km
Sekken skyline med Thomas Sandhaug. Tok med 2 biler siden fergen har blitt gratis. Satt en igjen på fergekaia, så kjørte vi til sørøst siden av øya og parkerte i en lomme der. En lokal dame stoppet og lurte på hva vi skulle der så tidlig på dagen. :) Gikk traktorvei nesten helt opp på Funnin. Videre fulgte vi store deler av toppløypen på Sekken, og den anbefales absolutt! Fin tørr sti i skogsterreng uten noe steiner. Ruta vi fulgte viser seg å være nokså ideel om du skal ta alle toppene på Sekken. At myra var frossen hjalp også på fremdriften denne dagen. Fine hytter både ved Vestadvatnet og Sollibøvatnet. Gikk også oppom Vassura, da denne toppen må ha en PF på mer enn 30m. Gikk om Sollibøen ned igjen, og derifra rett ned på fergekaia. Fergen gikk ikke før om litt >>>
Brennhø
- Date:
- 27.11.2022
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 8.7km
Etter en lørdag i lysløypa på Bjorli med en runde a 1,1 km fristet fjellet mer enn enda en dag i løypa. Dag Unhjem ble med, og Brennhø fra Rånå ble målet. Fin sti hele veien, tok av til venstre i et kryss og fortsatte til topps. Litt annen rute ned igjen til krysset. Litt isete på stien enkelte steder med lite dryss av nysnø oppå var litt spennende. Fikk se litt av toppene innover Asbjørnsdalen, hit skal jeg definitivt tilbake både sommer og vinter. Kom ned igjen til skistadion rett før guttene var ferdig med sine 3 mil i rundløypa
Meknakken og Varden
- Date:
- 22.11.2022
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 7.5km
Siste haug på Moldemarka PF 20 var Meknakken, så det passet bra å ta den i forbindelse med at Markus og Sofie var på MOI barmarkstrening. La turen innom Kongebjørka, første gang der i mitt liv faktisk. Videre med hodelykt på sti til Bjørsetskaret, innom Meknakken og videre til Varden, før turen ned ble om Storlihytta og tilbake til Idrettens hus og styrketrening der.