Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (9)
- Bike trip - off-road (1)
- Bike trip - road (6)
-
Climbing (7)
- Ice climbing (6)
- Via ferrata (1)
-
Other trip (3)
- Expedition (3)
-
Other winter trip (107)
- Snowshoe trip (106)
-
Ski trip (64)
- Backcountry skiing (47)
- Cross-country skiing (15)
- Trip by foot (600)
Archive - Geography


Favourite trips
Favourite peaks
Vargheia
- Date:
- 11.05.2025
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 5.2km
Vi tok turen til Orkanger og overnattet på campingen i sentrum. Etter en kort kjøretur parkerte vi på et område som også fungerer som lunningsplass for tømmer. Her var det skiltet og merket hele veien opp, men stien var veldig bløt og gjørmete, så vi gjorde som vi pleier – gikk utenfor. I lyngen var det heldigvis tørt og fint å gå.
Terrenget var flott, med nydelig utsikt. Vi så flere staselige tyritrær, men ellers var det lite folk å se.
Oppe ved vannet på platået, Reinvasstjønna, tok fruen en veldig kort vasserunde med bare tær. Iskaldt var ordet – noe jeg forutså, og holdt meg derfor klokelig på land. Med snøen fortsatt liggende rundt oss, burde det kanskje vært opplagt.
Omnfjellet
- Date:
- 05.05.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 10.4km
Blåfjellet, Hitras kommunetopp.
- Date:
- 06.06.2021
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 7.0km
Såå.. var sommern over da.. tenkte vi når vi våkna i bobilen til høljregn midt på natt til langt utpå morrakvisten. Havtåka eller lavt skydekke overalt... Hmmm. 27 grader i går og nå dette??
Vel, hvis jeg skal snakke for meg selv, så heller 14 grader og småregn når man skal opp over 500 høydemeter, enn varmen vi hadde i går ute på Frøyas tørre innmark. (Se: På toppen av Frøya )
Med ødelagt termostat (det føles iallefall slik etter noen 100 bratte høydemeter) så passer det bra med naturlig nedkjøling. Koking i topplokket under sterk sol derimot...
Men ut og opp skulle vi. Selv om det var overraskende at Snillfjord/Hitra sammenslåingen hadde ført til at Hitratoppen Mørkdalstuva ble overkjørt med nesten 200 høydemeter, og dermed flytta kommunetoppen inn på fastlandet.. jaja ingenting å gjøre med det..
Hestgrovheia på toppen av Agdenes
- Date:
- 17.05.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 8.1km
Det er 17 mai og flott vær ute. Etter en sjekk på værmeldinga, så vi at det var uvanlig lite vind ute ved kysten. Derfor tok vi turen vestover til Agdenes og Lensvik. Der var det en kommunetopp som vi hadde avlyst en gang grunnet dårlig vær. Denne gangen gikk det som planlagt.