Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Lavollen

Datum:
28.05.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
11,8km

Regn, regn og atter regn har preget helga. MEN tur blir det allikevel. Her fant vi snø i Bymarka også.

Bessaker

Datum:
20.05.2023
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
2,0km

Måtte prøve de nye trappene i Bessaker. Kort, men en fin tur for de som ikke kommer seg opp (143 høydemeter) på en fjellknaus ellers. Det var noen av dem og det var trivelig å se..

Karte    

Stemmafjellet på Linesøya

Datum:
18.05.2023
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
9,0km

Flott tur rundt og opp Stemmafjellet i trivelig lag.

Karte    

Morgentur rundt Oterstokkfjellet på Linesøya

Datum:
18.05.2023
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
3,7km

Fin morgentur med påfølgende bad i Klungervika. (PS. Undertegnede badet IKKE :) )

Karte    

17 maitur i regnet på Linesøya

Datum:
17.05.2023
Tourcharakter:
Spaziergang
Entfernung:
5,6km

Relativt kort 17 mai tog i regnet. MEN det fins ikke dårlig vær... :-) Og trivsel (i godt lag) er ikke avhengig av været.

Karte    

Trugetur nr 14 og absolutt siste gang. 1 maitur

Datum:
01.05.2023
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
8,9km

Som vanlig på 1 mai er vi ute på tur. Da skal det være skikkelig dårlig vær før vi kaster inn håndkleet. Nesten ingen å se noen sted, bortsett fra en utlending uten lue og votter, med åpen jakke og joggesko som også skulle på fjelltur. Han hadde sekk da, så vi får håpe at det var noe mat der. Og kanskje noen tørre klær. Vi traff han igjen senere, og da sa han "Hi ,again". Som sagt, vi var de eneste som var ute her. Dette er 4 km fra vei, så han var da sprek nok i halvmeter kram og tildels blaut snø. Her er vi oppe og skuer nordover mot Indre Fosen og Vanvikan rett over fjorden. Det var bygevær i hele dag. Her ser vi (nesten ikke) Vassfjellet i sør.

Karte