Archive - Date

Collected lists

Facebook

Galdhøpiggen FT

Date:
23.08.2020
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
11.0km
Map    

Storhøe og Såleggje

Date:
24.08.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
3:08h
Distance:
15.4km

Fantastisk kulturlandskap hele veien. Masse beitedyr med gode tråkk hele dalen inn. Kan anbefale turen på det sterkeste, spesielt inn til Hovdelangtjørni. Masse sau, kuer og rein faktisk. Måtte hermed trekke ganske langt opp og vekk for å unngå disse, de sto så spredt og fint. Vekslende vær, sterk vind fra vest. På Såleggje banka plutselig snøen inn for fult så siktet gikk fra 100 til 0 på under minuttet. Fin tur!

Map    

Smørstabbtinder FT(Avslutning Bjørneskaret via Bjørneeggen)

Date:
26.08.2020
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
10:06h
Distance:
14.0km

Føringstur for Jotunheimen Arrangement En gjest, Åse, sprek og god i veggen. Sen start pga nysnø over de vakre tinder. Drøya starten ganske lenge pga snø og is opp Skeie. Skulle vise seg å være mye zaloføre over Smørstabbene i dag. Over Kalven, fint opp breen. Noe is på Kalven, såpeglatt i skyggen. Opp Skeie måtte det graves i cruxet på første lengde, isete også her, ventet lenge nok trodde jeg for å slippe nettopp dette. Kom seg da opp og andre lengde var noe verre. Fint oppover. Tok en psykovariant i omgåelsen av hammerne på østsiden av Skeie, gikk da greit, men sparte ikke noe særlig med tid. Greit på eggen videre. Veslebjørn var flott, rappellen var av den slake varianten. Mye is og snø, kaldt høl nedi her. Det er 3 rappellfester langs eggen, jeg benyttet et enkelttau, >>>

Map    

Galdhøpiggen FT

Date:
27.08.2020
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
11.0km
Map    

Falketind og Stølsnostindene FT

Date:
28.08.2020
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
9:45h
Distance:
13.9km
Map    

Uranostraversen FT

Date:
29.08.2020
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
7:30h
Distance:
14.8km

4 spreke gjester som jeg hilste på allerede dagen før da jeg hadde med et lag opp på Falken. Hyggelig gjeng fra Bergen. Raskt tempo, litt for fort egentlig opp mot S2, det ble litt syre på et par av deltagerne... Videre gikk det unna, passerte 2 privatlag, hyggelig folk som spurte pent om beta når jeg førte opp denne ryggen. Dårlig med sikt, skikkelig haglgevær fra og med S1. Det trykka i bihulene og klinget i øksene, tydelig at det var spenninger i lufta, dog rundt 0 grader. Oppe på toppryggen fortalte jeg en historie om en tidligere tur over Uranosryggen og fortsatte så mot toppen. Dette kommenterte de etterpå ved toppvarden siden jeg var så rolig så regnet de med at tordnet de hørte i det fjernet ikke var noe stress. Jeg bare HÆ kødder dere, TORDEN? så bare kjørte vi på >>>

Map    

Falketind FT

Date:
30.08.2020
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
6:49h
Distance:
10.0km

Startet i 07-draget, alene oppover hele veien. Regnet og var temmelig kaldt med vind rett i fra nord. Denne ga seg heldigvis da vi kom inntil Pionerruta. Tørt og fint oppover her, sola kom også. Fornøyde gjester. Begynner å bli tynn den bratte snøen opp til innsteget. Vanskeligere å føre denne sikkert i henhold til utglidning.

Map