Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Piramide Vincent, 4215 moh

Date:
17.07.2019
Characteristic:
Alpine trip
Distance:
14.4km

Etter en fantastisk frokost på Ellex Hotel i Stafal var vi klar for ny tur opp i høyden. Tok banen opp til Punter Inderen. Stegjern ble tatt på rett ved topp av heis - deretter satt vi kursen mot VincentPiramid (4215 moh). Det ble en tung tur i den myke/slush lignende snøen. Fra Vincent gikk vi ned til Capanne Gnifetti hytten hvor vi hadde lag inn to overnattinger. Neste dag var Signalkuppe målet.

Map    

Gran Paradiso, 4061 moh

Date:
16.07.2019
Characteristic:
Alpine trip
Distance:
13.8km

Startet dagen fra Emanuele Vittorio hytten kl.04:00 -med hodelykt og Gran Paradiso som mål. Det var det rene lystoget som veltet seg oppover dalen. Det ble en solid tur og her måtte man bare ta det med ro, kjente høyden tok på. Men du verden for et vær vi fikk og en utsikt som en bare kan drømme om. På returen innvilget vi oss et solid stopp på "Vittorio" hytten før vi gikk ned til bilen. Satt så kursen mot Stafal og overnatting på Ellex Hotel (herlig!!).

Map    

Refugio Emanuele Vittorio, 2735 moh

Date:
15.07.2019
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
4.9km

Etter en natt på Cosmiqies hytten på 3613 moh gikk turen tilbake til Aigullle du midi og videre ned til Chamonix. Kjørte så igjennom Mont Blanc tunnelen og videre til Italia og Gran Paradiso naturpark. Gikk opp til Refugio Emanuele Vitorio hytten på 2732 moh hvor vi overnattet. Brukte rundt 1 time og 40 min til hytten. Neste dag stod Gran Paradiso for tur.

Map    

Aiguille du midi, 3842 moh

Date:
15.07.2019
Characteristic:
Alpine trip
Distance:
1.3km

Retur til Aiguille du midi i snøstorm. Akklimatisering er forhåpentligvis unnagjort. Fikk litt hodepine og kvalme den første natten, men det ble heldigvis kun med dette.

Map    

Aiguille du midi /Cosmiqies hytten

Date:
14.07.2019
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
1:00h

Dag 1: Endelig var det vår tur til å besøke Alpene. Terje ( terje61 ) hadde opplegget klart i detalj. Frida, Janne og jeg kunne bare cruise igjennom hele uken. Planen var som følger: Akklimatiseringstur til Aiguille du midi - med videre tur /overnatting på Cosmiqies hytten. Her fikk vi kjenne høyden, fikk hodeverk og kvalme utover natten. Men det ble med dette, videre slapp vi unna høydesyke. Dag2: Retur til Aiguille du midi i snøstorm, deretter banen ned til Chamonix. -Kjørte så til Italia med Gran Paradiso som mål. Gikk opp til Refugio Emanuele Vittorio hytten på 2732 moh. Dag 3: Tur til Gran Paradiso (Madonna).Alpestart kl.04:00. Etter nådd toppen returnert vi til bilen og kjørte videre til Stafal hvor vi overnattet. Dag 4: Tok banen opp til Punter Inderen, gikk videre opp på VincentPiramid >>>

Map