Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Fra Gnifetti hytten til Punta Indren

Datum:
19.07.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Entfernung:
2,2km

Retur til banen Punta Indren - videre ned til Stafal. Da står det en 4000 meter topp igjen på programmet -Allalinhorn 4027 moh.

Karte    

Signal Kuppe, 4554 moh

Datum:
18.07.2019
Entfernung:
11,5km

Startet kl.05:30 fra Gnifetti hytten med Signalkuppe som hovedmål. Atter en dag med nydelig vær, så her er det bare å nyte dagen. Damene kjente på høyden i dag, så det ble litt hodeverk underveis, men det gikk heldigvis fort over. Du verden for en utsikt det var fra Signalkuppe ! På returen fikk Terje og jeg med oss Ludwigshøhe (4344moh) - i tillegg tok Terje med seg Zumsteinspitze. Vel tilbake på Gnifetti hytten nøt vi en kald halvliter i solveggen - fy søren så godt den smakte!! Middagen smakte utrolig godt denne kvelden, imponerende hva de kan få til å lage under litt kummerlige forhold.

Karte    

Piramide Vincent, 4215 moh

Datum:
17.07.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Entfernung:
14,4km

Etter en fantastisk frokost på Ellex Hotel i Stafal var vi klar for ny tur opp i høyden. Tok banen opp til Punter Inderen. Stegjern ble tatt på rett ved topp av heis - deretter satt vi kursen mot VincentPiramid (4215 moh). Det ble en tung tur i den myke/slush lignende snøen. Fra Vincent gikk vi ned til Capanne Gnifetti hytten hvor vi hadde lag inn to overnattinger. Neste dag var Signalkuppe målet.

Karte    

Gran Paradiso, 4061 moh

Datum:
16.07.2019
Tourcharakter:
Hochtour
Entfernung:
13,8km

Startet dagen fra Emanuele Vittorio hytten kl.04:00 -med hodelykt og Gran Paradiso som mål. Det var det rene lystoget som veltet seg oppover dalen. Det ble en solid tur og her måtte man bare ta det med ro, kjente høyden tok på. Men du verden for et vær vi fikk og en utsikt som en bare kan drømme om. På returen innvilget vi oss et solid stopp på "Vittorio" hytten før vi gikk ned til bilen. Satt så kursen mot Stafal og overnatting på Ellex Hotel (herlig!!).

Karte    

Refugio Emanuele Vittorio, 2735 moh

Datum:
15.07.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,9km

Etter en natt på Cosmiqies hytten på 3613 moh gikk turen tilbake til Aigullle du midi og videre ned til Chamonix. Kjørte så igjennom Mont Blanc tunnelen og videre til Italia og Gran Paradiso naturpark. Gikk opp til Refugio Emanuele Vitorio hytten på 2732 moh hvor vi overnattet. Brukte rundt 1 time og 40 min til hytten. Neste dag stod Gran Paradiso for tur.

Karte