Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (41)
- Bike trip - off-road (35)
- Bike trip - road (6)
-
Climbing (18)
- Alpine climbing (17)
- Via ferrata (1)
-
Other trip (1)
- Kayaking (1)
-
Other winter trip (2)
- Snowshoe trip (2)
-
Ski trip (160)
- Backcountry skiing (40)
- Cross-country skiing (26)
- Randonnée/Telemark (94)
-
Trip by foot (1094)
- Alpine trip (41)
- Hike (45)
- Hillwalk (412)
- Jogging (594)
- Walk (2)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Håfjellet
- Date:
- 04.05.2025
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 10.5km
Tur til Håfjellet sammen med Unni ble en fulltreffer! Strålende vær og en fantastisk utsikt gjorde dagen helt spesiell. Terrenget var litt bløtt i starten, men etter Nesestølen gikk vi på flott sti hele veien til toppen. Løypa er godt merket, så det var lett å finne frem. Vi tok oss tid til flere rastestopp underveis, og på toppen ble vi belønnet med storslått 360-graders utsikt. Vi ble sittende lenge og nyte stillheten og utsynet før vi startet nedturen.
En tur å anbefale!
Bjørndalstraversen og Folgefonna på langs
- Date:
- 26.05.2017
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Duration:
- 15:09h
- Distance:
- 42.5km
Så var dagen her for en skikkelig solid tur, egentlig var turen planlagt å ta i fjor, men ble utsatt grunnet svært dårlig vær på det aktuelle tidspunktet. Denne gangen kunne man iallfall ikke klage på været.
Dro hjemmefra kl.04.30 og møtte Sondre ved Mauranger kraftstasjon kl.07, hvor han hadde overnattet i telt. Kjørte så en bil opp til Rennedalsvatnet, kjerreveien som går opp like ved Mauranger kraftstasjon. Deretter kjørte vi mot Rosendal og Muradalen hvor turen startet.
I tett morgentåke tok vi fatt på stigningen opp mot Prestavatnet i den tror at vi var på nordsiden av Botnafjell, vi hadde ikke i tankene at det kunne være flere stier opp denne dalen, men der tok vi feil. Det ble etter hvert oppdaget og vi fikk vel 30 min ekstra trening for å komme oss inn på rett kurs >>>