Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Første gang til Svartaberget - #100 i Bergen

Date:
15.10.2016
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:30h
Distance:
9.1km

Fin løpetur til Svartaberget -pf 100 topp i Bergen. Min første tur til denne toppen ! Blir helt sikkert besøkt flere ganger !

Map    

Joggertur - Laskevåghytten-Viggohytten - hjem

Date:
12.10.2016
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:11h
Distance:
9.8km
Map    

Joggetur-byfjellene

Date:
09.10.2016
Characteristic:
Jogging
Duration:
2:08h
Distance:
14.4km

Map    

Joggetur - Nordnesdalen/ Gravdalsfjellet/

Date:
21.09.2016
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:21h
Distance:
11.4km
Map    

Joggetur-Byfjellene med nye VJ IROCK 2

Date:
14.09.2016
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:42h
Distance:
12.0km

Map    

En Kommunetopp og tre topper på Bergen> pf 100 listen

Date:
11.09.2016

Startet turen fra Steinrusta og fulgte merket rute opp. Gikk i et rolig tempo og brukte totalt 1 time t/r inkl. pause på toppen. Etter Kolbeinsvarden kjørte vi ut til Korsneset, parkerte på P plssen lengst ut. Her går det en kjerrevei nordover som starte ved P plasen. Raskeste vei til Veten og Leirvågfjellet er å følge kjerreveien nordover til den begynner å gå nedover igjen. Da har man toppene på hver side av veien. Opp til Veten fulgte vi merket sti , deretter gikk vi ned igjen til kjerreveien og gikk rett opp til Leirvågfjellet, gikk er utenom sti. Gikk opp til Leirvågfjellet fra området hvor man kom ned fra stien til Veten.

Map    

Noen topper på vei hjem fra jobb

Date:
08.09.2016

Kommune toppen i Øygarden har stått lenge på programmet, kjører forbi toppen hver dag på vei til jobb. I dag kom dagen for bestigning av Øygarden sin store stolthet, Blomøyknuten, på hele 74 m.o.h. Gikk opp mellom de to siste husene i retning nord/mot broen. Det hadde nok vært bedre å gått inn veien merket Blomenutåsen og tatt av til høyre et lite stykke inn på veien, hvor det går en sti helt opp til toppen. Gikk denne veien på returene. Bruket ca 20 min på hele turen. Neste topp ut ble Grøntua, kjørte opp til Brønndalen og parkerte like bortenfor snuplassen for bussene, Gikk rett opp fra sør, like ved snuplass. Denne turen gikk unna på 14 minutter. Til slutt ble det en løpetur opp på Lyderhorn, en treningsøkt som jeg tar i ny og ne på veien hjem fra jobb. Løp opp fra >>>

Map    

Hausdalshorga (784m) - Austfjellet-Vigrane

Date:
04.09.2016
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:19h
Distance:
11.6km

Endelig en dag med skikkelig sol og varme. Kjørte opp til toppen av Bontveit, parkerte ved fe- risten. Turen gikk opp til Hausdalshorga fra syd, nådde toppen etter ca 1 timer og 15 minutter. Tok oss en god pause i det fine været. Gikk så videre nordover til Austfjellet og så returnerte vi via eggen "Vigrane" Takk for turen Marianne !

Map    

Joggetur - Laksevåghytten/ Kanadaskogen

Date:
03.09.2016
Characteristic:
Jogging
Duration:
1:07h
Distance:
9.1km
Map    

Løpetur til Gullfjellstoppen

Date:
20.07.2016
Characteristic:
Jogging
Duration:
3:30h
Distance:
16.3km

Fin løpetur opp til Gullfjellstoppen rett etter jobb. Et raskt klesbytte og så avgårde inn til Espeland og opp veien til Bjørndalen, parkerte inne ved Osavatnet, mye folk denne ettermiddagen. Ikke rart når det endelig kom en flott sommerdag igjen. Planen var å løpe opp og gå ned igjen. Liker før toppen tok jeg igjen et kjekt par som visste seg å være noen med felles interesser (fjelløping , sykling osv..) Jeg var på toppen etter ca. 1time 20min. Ruslet helt rolg ned igjen sammen med Bjarne og Vibeke og praten gikk flittig hele veien ned til Osavatnet - fikk også tid til å ta en del bilder. Valgte ruten via Redningshytten begge veier. Flott tur i det fine været !

Map