Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Ny plukke dag på Vang 100#lista

Datum:
14.08.2016
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
7:00h
Entfernung:
36,6km

Flott dag med faktisk mye sol, ikke for mye av slike dager denne sommeren. Vi tok med oss syklene på bilen og kjørte ned fra Tyin til Borlaugkrysset, her tok vi av mot Hemsedal, fulgte riksvei 52 til Eldrevatnet , her parkerte vi ved bommen og syklet videre inn til demningen ved Sulevatnet (ca.11km helt inn). Satt fra oss syklene ved demningen og la i vei mot Storeknippa først, flott og lett terreng å gå i. Bruket ca. 1 timer fra demningen til toppvarden - Storeknippa Etter en liten pause satt vi kursen rett sør mot Kyrkjenøse - etter en god time var vi ved toppvarden, Fantastisk fin utsikt, spesielt sørover - utover Kyrkjeporten. Blåste litt surt på Kyrkjenøse så det ble kun et kort stopp her. Returnerte så til syklene ved Sulevannet , her skinte solen så vi tok frem stormkjøkkenet >>>

Karte    

Vinterklatring - Skogshorn "Silhuetten"

Datum:
22.11.2015
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
5:30h
Entfernung:
3,5km

Etter gårsdagens økt opp Bitihorn-renna var vi nå klar for nye utfordringer i Hemsedal/Skogshorn. Spiste frokost kl.05.00 før vi kjørte i retning Hemsedal og Skogshorn. Var klar til å gå kl.07.00, fortatt mørkt så hodelykten måtte frem. Coni hadde plukket ut ruten Silhuetten , vi nådde innsteget ved soloppgang, fantastisk skue. Turen opp ble en virkelig godbit i det flotte været. Vi storkoste oss. Nådde toppen etter litt i underkant av 4 timer. Returnerte ned Milarenna , her måtte et par rapeller til grunnet lite snø. Takk for en innholdsrik og uforglemmelig helg Coni.

Karte    

Høgeloft 1920 m.o.h.

Datum:
06.09.2015
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
7:24h
Entfernung:
34,5km

Høgeloft 1920 m.o.h. Etter en flott tur over Uranostraversen med Sondre Kvambekk i går, fikk jeg veldig lyst på en løpetur til Høgeloft. Våknet til et fantastisk vær, så det var ikke vanskelig å bestemme seg. Løp fra Gamlestøgo til Sulebu -Videre stien mot Klåen, tok av stien rett nord for søre Sul (den bratte skrenten rett vest for Sulevatnet.Videre ned til nordvestenden av Sulevatnet og ned til demningen. Elva krysset på nedsiden av demningen (alu.bru). Før man skrår videre sydover opp mot Knipeborg. Forbi Knipenborgkjernet på vest -eller østsiden før den siste stigningen sydover til toppen. Totalt 7,4o timer inkl. pauser t/r Tyin/Gamlestøgo. En dryg tur å ta alene, men det var en skikkelig økt som en sjelden angrer på i etterkant.

Karte