Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Vardhovdflænane -Sulebu på «joggepinner»

Date:
24.03.2024
Distance:
23.0km

Testen felleskiene som ble kjøpt på tampen av sist sesong. Noen få minus og tørr snø, det ble ingen suksess, svært dårlig feste men ok gli på flaten. Så disse blir fremover kun brukt på skikkelig pluss føre. Det ble en tung affære ! Men kunne ikke klage på været som leverte til terningkast seks i dag. Tror det er den første påsken med så mye snø ved hytten Sulebu med Suletind i bakgrunnen

Map    

Slettningsegge direkte fra hyttedøren !

Date:
09.02.2024
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
20.2km

Fjellskitur til Sletningsegge er en av mine favoritter, med utgangspunkt fra hytten. Med en slik værmelding som det var for denne dagen var det avspasering fra jobb som meldte seg. Det angrer jeg ikke på, det ble en fantastisk tur i rundt 22 minus, sol fra skyfri himmel og knapt et vindpust.

Map    

Vardhovdtinden i tett tåke

Date:
30.12.2023
Characteristic:
Backcountry skiing
Duration:
3:52h
Distance:
16.9km

I utgangspunktet var det gode meldinger for dagen, men det ble ikke slik. Hadde Vardhovdtinden som dagens mål, valgte fjellski siden det ikke var kjørt spor innover mot Flænane, men at jeg måtte gå det meste av turen på GPS var ikke planen. Så kun et par meter foran meg - når jeg nådde toppen åpnet skylaget seg noe minutter - snakk om flaks ! Traff ikke et menneske etter Tenla, kanskje ikke så rart uten spor og null sikt!

Map    

Tur på joggepinnene rundt Otrøvatnet

Date:
29.12.2023
Characteristic:
Cross-country skiing
Duration:
1:47h
Distance:
14.3km

Map    

«Nøse Ride»rundt Tyinkrysset

Date:
23.09.2023
Characteristic:
Jogging
Duration:
3:22h
Distance:
18.7km

Map    

Børrenøse

Date:
22.09.2023
Characteristic:
Jogging
Distance:
6.6km

Map    

Børrenøse

Date:
19.08.2023
Characteristic:
Jogging
Distance:
9.3km

Får ikke mer enn terningkast 1 i dag !

Map    

Formiddagstur til Falketind !

Date:
18.08.2023
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
4:25h
Distance:
10.4km

Yr meldte klart og fint vær fra morgenen av, dette måtte benyttes, tok fri fra jobb og kom meg ut av hytten tidlig for en tur til Falketind og muligens bortom Stølsnostinden. Men yr kan man ikke stole på, Koldedalen var tettpakket med skyer, de meldte jo helt klart !!…..shit… Men satt i vei rundt kl. 06:30 og satset på at det ville klarne opp utover formiddagen. Med blåis på Falkebreen var det innafor å gå over alene. Skyene lå tett nedover breen og opp Pioneerruta, så her var det kjekt å ha sporet på GPSèn. Etter gode 2 timer stod jeg på toppen av Falketind. Returnerte etter de obligatoriske bildene var unnagjort. Valgte å stå over Stølsnostinden denne gangen, den lå innkapslet i skylaget. Returnert samme vei som jeg kom opp. Vel nede på breen traff jeg et turfølge >>>

Map    

Børrenøse

Date:
23.07.2023
Characteristic:
Jogging
Distance:
10.7km

Map    

Bergsfjellet Øst

Date:
21.07.2023
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.5km

Map