Archiv - Nach Datum

Gesammelte Listen

Skjeltrene - randotur fra Grønlistølen v E16

Datum:
07.01.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
7,2km

Tåke og svært kaldt vær på start. Men man blir fort varm i motene. Kun kinnene, fingrene på start og noens tær på vei oppover frøs, tidvis ganske kraftig. Kun 50 meter høyere enn start var det sol. Det varte til vi kom ned. Nok snø, pudder og flotte forhold, samt nydelig utsikt mot Hurrungane og andre Jotunheimentopper. Anbefales både med brett og andre ski. Rutevalget ned må imidlertid velges med omhu når man kjører snowboard. ;0))

Karte    

Hesthovde på truger

Datum:
05.01.2021
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
3,0km

Liten fotorunde med Rusla. Kaldt som bare det, men vakkert. Hele Vang senter under et lokk av tåke.

Karte    

Skitur i kulda forbi Høljesyndin

Datum:
05.01.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
1:19h
Entfernung:
10,7km

Karte    

Syndinsrunden - mot klokka fra Haugastølen i knallsol

Datum:
03.01.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
23,0km

Fantastisk dag med i Vintereventyrland. Ikke en sky, kaldt, og mengder med snø. Solen nådde Nordre Syndin i 11.30 tiden og var borte fra vannet en time senere. Ekstra kaldt langs vannet på ski. Trått utenom sporene, som å gå i stålspon. Jeg og Rusla hadde avtalt møte med Siss og Pete på Syndinståga. Deilig varm sjokolade med krem og gulerotkake. På vei hjem møtte vi opptil flere peakbookere. Både GunnarK og Uncas ville utnytte godværet. Veldig koselig.

Syndisrunden - mot klokka fra Haugastølen

Datum:
02.01.2021
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
2:46h
Entfernung:
22,1km

Deilig vinterlig, mengder med snø, litt trått, -7 Celsius. Innom Syndinståga for kakao med krem, nam, nam,... og litt drikke.

Karte    

Fra Gomobu til Synet - på langrenn

Datum:
01.01.2021
Entfernung:
13,6km

Eventyrlig dag i Valdres.

Karte