Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Fisketjernnuten

Dato:
26.07.2021
Distanse:
5,4km

Kart    

Kvitingkjølen rundt

Dato:
21.07.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
17,8km

Sen start, nydelig og varmt vær, litt vind. Lettgått terreng fra p-plass rett over brua over Sålellselvi. Her er det utrolig vakkert, og fin bademulighet, noe som ble benytte etter turen. Det er kyr i starten, men i dag var de late, og ikke alt for nysgjerrige. Flere grupper med tamrein på snøflakene rundt omkring. Med på turen Rusla og Tinsepinse.

Kart    

Vardhovdtinden fra Steindestølen

Dato:
15.07.2021
Distanse:
9,6km

Kjempefin tur i nydelig vær, med en god bris til litt nedkjøling opp bakkene.

Kart    

Høgafjell Osterøy

Dato:
11.07.2021
Distanse:
12,8km

Kart    

Loddo

Dato:
10.07.2021
Distanse:
4,3km

Kart    

Kiellandbu

Dato:
08.07.2021
Distanse:
7,1km

Kart    

Storvigelen

Dato:
28.06.2021
Distanse:
38,8km

Kart     1 kommentar

Gisen fra Teltjønna

Dato:
19.06.2021
Distanse:
9,5km

Grei tur, i litt kjedelig vær. Terrenget var myrete eller på sva. Fine sva å gå på der de var tørre. Enkelte steder var det sleipt, der vannet renner. Mulig det hadde vært finere å gå rett opp på snaufjellet nord for parkeringa. Men vanskelig å se om det er mye opp og ned. Deilig med et avbrekk på kjøreturen fra Mo til Trondheim var det i hvert fall.

Ureberget - fra Ure

Dato:
16.06.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
3,0km

Selv om turen startet i regn og jeg ikke visste hvor det var best å gå for å komme seg opp, ble dette en av de fineste turene i Lofoten denne gang. Spennende å prøve seg opp etter eget godtbefinnende. VAlget falt på første gressrenne, midt i første bildet. Ned valgte jeg den andre renna, den til høyre i bildet. Begge er helt kurante å gå. Under bløte forhold, som nå eller verre, anbefales selvsagt godt fottøy, med litt "bite", ellers kan man gli og "uhæppe" seg. Vel oppe på ryggen er det luftig med fantastisk utsikt mange veier. Også mot Vestfjorden, Stamsund, Breitinden, som jeg nettopp hadde besøkt, og ut til Værøy. Ryggen byr på tre hovedtopper, med ska i mellom. Det er lagt ut noen gamle tau to steder, slik at man lettere kan dra seg opp/senke seg >>>

Kart    

Breidtind via Ramntind, fra Einangene og "Dronninggrava"

Dato:
16.06.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
3,7km

Rask tur mellom bygene. Litt bløtt, men gode såler hjelper på grepet. Nydelig utsikt fra toppen. Vinket farvel til et besøk, avlevert på Leknes flyplass, i det han passerte med flyet til Bodø. Ned prøvde jeg en "snarvei", rundt Ramntind, i lia ovenfor Pettvika, men det anbefales ikke. Det er vel bratt, mye skrågange og ujevnt underlag.

Kart