Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (1)
- Schneeschuhtour (1)
- Fußtour (3)
-
Klettern (1)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (10)
- Randonnée/Telemark (10)
Fottur på Konnerud via Haukås, Hellas-hytta og Risdalstårnet
- Datum:
- 28.02.2025
- Entfernung:
- 13,4km
Med strålende februar-vær bar det rett på skogen da jeg kom hjem fra jobb. Måtte gå inn de nye fjellvandrerstøvlene noe mer. Føret tatt i betraktning, så hadde nok piggskoene vært et bedre valg av fottøy, for det var temmelig isete noen steder, men piggskoene er for lengst inngått og jeg har mange planer om fjellvandring til sommeren.
Randonee trening med DNT i Drammen Skisenter (Aron)
- Datum:
- 27.02.2025
- Entfernung:
- 5,8km
En siste treningsrunde med Turistforeningen i Drammen Skisenter denne vinteren. Nyttig å gå inn støvlene før topptur-sesongen i Jotunheimen starter for fullt.
Valgte å tracke begge turene denne gangen - og hadde et par pauser med prat om noe turer og frivillig-ordningen i DNT
Randonee trening med DNT i Drammen Skisenter (Aron)
- Datum:
- 20.02.2025
- Entfernung:
- 3,0km
Ny fin treningsøkt i Aron med Turistforeningen. Nullføre og fin styresnø. Tracking kun på den ene runden.
Labbeløyper på Konnerud
- Datum:
- 16.02.2025
- Entfernung:
- 10,1km
Tok en tur i noen av labbeløypene på Konnerud for å gå inn mine nye fjellvandrerstøvler.
Trugetur på Konnerud via Haukåstoppen
- Datum:
- 09.02.2025
- Entfernung:
- 7,2km
Testet nye fjellvandrerstøvler og truger ved å ta en tur over Haukåstoppen og videre rundt i noen av de mange flotte LABBELØYPENE på Konnerud, Drammen.
Antydning til tåke ga en trollsk stemning
De nye Grindarmor trugene fungerte utmerket
Det er et flott nettverk av labbeløyper på Konnerud og i dag var det så fine forhold at det ikke var behov for truger for å labbe i de løypene. Men for å teste trugene litt ekstra gikk jeg også utenfor det oppkjørte sporet. De integrerte isbroddene på trugene kom til nytte flere ganger.
Randonee trening med DNT i Drammen Skisenter (Aron)
- Datum:
- 06.02.2025
- Entfernung:
- 2,9km
Siste runde fra dagens randotrening i Aron. Hadde to runder, men tracket bare den ene.