Archive - Date







Sykkeltrim
- Date:
- 30.01.2020
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Distance:
- 7.9km
Liten runde i Marka for å sjekke forholda. Lite nysnølag, mange steder med is under. Fint å sykle på skaren i Moldedalen. Rolig og kaldt vær.
Bud: Gulberget - Kyststien.
- Date:
- 29.01.2020
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 11.4km
I mangel av noe bedre å finne på blei det en rundtur i Bud denne onsdagen.
Stille og fint vær da vi passerte Harøysundet med utsikt mot Gulberget. Starta på kyststien fra fotballbanen i Bud. Så et stitråkk i "grøfta", og fikk et innfall om å prøve ryggen direkte mot Gulberget. Lite klyveopptak/smal rygg på Vestryggen av fortoppen. Nede i skaret mot hovedtoppen reiser terrenget seg bratt. Fulgte derfor skaret et lite stykke nordover før vi kunne følge en "kabelslange" opp mot toppen.
Rundturen oppe på platået bar preg av tørre stier, som følge av frost. Glimrende. Etter å gjort Gulberget-runden fortsatte vi kyststien rundt via Bud tilbake til utgangspunktet.
Tusten-trim.
- Date:
- 27.01.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 6.2km
«Klink is» i parken og barnebakken, stedvis litt bedre videre oppover mot henget. Lite snø i henget, bart over Brenthaugen, men snøstriper videre til oppunder sørtoppen. Til fots bort på hovedtoppen. Tok likegodt Østfjella ned igjen. Ski på sammenhengende ned til 250 meter, men mye åpne grøfter på tvers av traktorvegen. Ikke å anbefale før det kommer mer snø.
Tusten
- Date:
- 25.01.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 7.6km
Våt snø nede, tørr oppe, førte til rikelig med klabber på fellene. Fint i Østfjella forøvrig.
«Værvindu» i Isfjorden.
- Date:
- 22.01.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 12.4km
Har senka krava noe i vinter. Vind under kuling styrke, samt oppholdsvær er å betrakte som et godt værvindu. Forøvrig fine føreforhold i Isfjorden etter siste dagers vær. Litt nysnø fra parkeringa, økende til 20-30 cm ved Loftskarssetra. Etter å ha vada elva innafor setra gikk vi på Galtåtind. To stykker hadde tråkka spor foran oss. Gradvis mer vindpakka og fast snødekke oppover. Fint føre og lys ned igjen. Tok en ekstra runde opp på kanten før vi avslutta med en tur oppom Steinberg-enden.
På sporet mot Galtåtind.
Brytninger i skydekket gav fint lys på Steinberget.
På veg ned Steinberget. Strekket som fulgte nedover her gav oss dagens fineste snø.
Skarven
- Date:
- 19.01.2020
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 9.0km
For å unngå marginale snøforhold gikk dagens ski-trim nok en gang til Skorgedalen. Var mye vær sist natt, som hadde gjort sitt med snødekket. Skare med noen millimeter nysnø i starten, midtskiktet hadde solid mildværspanserskorpe, mens det over 6-700 meter var jamn tørrsnø. Med usikre lysforhold blei det opp og ned samme vei for referansespor. Viste seg å være en god strategi, da lyset var av det flate slaget. Dagens favorittstrekk: Fra sørtoppen og ned til sporkrysset.