Arkiv - dato







Haukarheia
- Dato:
- 23.08.2015
Familietur fra Jensgurilia. Via Bergsvatnet og demningen på Bårdsdalsvatnet. Derifra opp på og inn ryggen til Haukarheia. Noe molter og blåbær. "Siesta" i sola ved toppvarden. Retur via kraftlina og tilbake til Øverlandsvatnet. Bading. Pent og varmt vær.
Grøtshornet & Hellenakken
- Dato:
- 20.08.2015
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 3:49t
Seinsommer og flyfotograferingsvær (ja, det pågikk flyfotografering) ved Vatnefjorden i Haram.
1) Nordryggen på Grøtshornet. Stedvis myrlendt sti, men hadde tørka ganske bra opp i løpet av siste dagers finvær. Litt molter her og der. Traff en hel skoletur på toppen (de kom opp fra sør), så jeg trakk meg fort tilbake på den fredelige nordryggen. 2t20 min t/r. inkl. matpause.
Panoramautsikt sørover, fin nærutsikt i andre retninger, spesielt nordover.
2) Kjørte til Orvik på norsida av fjorden. Traff på en innfødt som anviste parkering og gav en kort beskrivelse av starten på ruta. Fin sti via Orviksetra til Hellenakken. Myrlendt oppe på ryggen her også. Vurderte å ta med meg Langsetnakken også, men motivasjonen svikta, da det så ut som det bare var et svakt tråkk i gras og >>>