17. mai på Moldeheia. (17.05.2020)


Startpunkt Hushjørnet (149m)
Tourcharakter Randonnée/Telemark
Tourlänge 2h 00min
Entfernung 6,0km
Höhenmeter 390m
GPS
Besteigungen Tusenårsvarden (528m) 17.05.2020 08:14
Gratulerer med dagen!
Gratulerer med dagen!

- Gratulerer med dagen!

Starta nasjonaldagen med en skitur på Moldeheia før mildværet satte inn støtet for fullt. Det blir sannsynligvis lenge til vi får oppleve en så snørik 17. mai i Moldemarka igjen. Noen sludd- og seinere snøbyger på veg opp, akkopagnert av fuglekvitter, bekkesus og korpsmusikk i fra byen. Tåke og vind i toppområdet, men som vanlig greit å finne godt le i Tusenårsvarden. Fint føre fra toppen og ned til lysløypa , selv om det gikk litt treigere på slutten. Her overtok regnbygene, men fra Damefallet og hjem blei glien faktisk bedre og bedre. En flott start på 17. mai. Og etterpå var det klart for familiefrokost.


Start hjemmefra i det salutten gikk, presis kl. 07.00.


Godt spor fra i går oppover lysløypa, selv om det begynte å bli vått nå. Litt oppi høyden var trærne fortsatt snødekte og snøen djup.


Jul eller 17. mai?

Snøen har virkelig lagt ned i høyden siste døgnet.


Fortsatt fin snø og kose seg i nedover mot lysløypa.....og der var glien fortsatt grei, selv om regnbygene nå hadde overtatt.

Benutzerkommentare

Kommentartitel:
Zeichen: 1000
Kommentartext:
Du musst angemeldet sein, um Kommentare schreiben zu können.