Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (23)
- Bike trip - mixed (6)
- Bike trip - off-road (9)
- Bike trip - road (8)
-
Climbing (26)
- Alpine climbing (19)
- Bouldering (2)
- Ice climbing (3)
- Sport climbing (1)
-
Drive (3)
- Car drive (3)
-
Other trip (4)
- Expedition (1)
- Kayaking (3)
-
Other winter trip (3)
- Snowshoe trip (3)
-
Ski trip (317)
- Backcountry skiing (114)
- Cross-country skiing (68)
- Randonnée/Telemark (133)
-
Trip by foot (1383)
- Alpine trip (19)
- Hike (130)
- Hillwalk (347)
- Jogging (872)
- Walk (12)
-
Workout (5)
- Treadmill (5)
Peakbook-Friends
Collected lists
- Bergen ≥ 50m pf. og ≥ 100 m.o.h.
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Kvam ≥ 100m pf.
- Samnanger ≥ 100m pf.
- Midthordland PF>= 100m
- Hordaland kommunetopper tom. 2019
- Alver ≥ 100m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Bjørnafjorden ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Fusa ≥ 100m pf.
- Vaksdal ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Opptur Bergen
- Vang ≥ 100m pf.
Fin rundtur over Bruviknipa
- Date:
- 08.09.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 8.7km
Tur med familien over Bruviknipa . Kjørte til Båtaleitet, hvor vi parkerte. Fulgte stien opp til toppen. Nydelig vær og Bruviknipa fikk vist hva den var god for i form av utsikt. Returen valgte vi å legge via Flatafjellet og Borgasætra. Fin sti hele veien, men ganske vått denne dagen. Tusen takk for en flott tur, Lise, Fride og Sebastian.
I whiteout på Breithorn
- Date:
- 28.08.2019
- Characteristic:
- Alpine trip
- Distance:
- 5.8km
Etter å ha kommet ned igjen fra Monte Rosa Hutte , tok jeg og Chris toget ned igjen til Zermatt. Her pakket vi om sekkene for en tur på Breithorn. Alt unødvendig utstyr ble lagt i et oppbevaringsskap. Deretter tok vi gondolene opp til Klein Matterhorn. Jeg kommer ikke unna å få vondt innvendig av alle disse hjelpemidlene vi brukte, men trøster meg hele tiden med at dette ikke er Norge.
Breithorn er den enkleste av alle 4k-topper en kan ta. Startstedet på Klein Matterhorn ligger på 3883 moh. En blir altså løftet omtrent helt opp til toppen. Det er kun sjarmøretappen på de resterende 300 høydemeterne man tar til fots. Blir litt som å starte turen på Storen fra Mohns skar. Spørs om jeg kan leve med denne bestigningen eller om jeg kommer til å ta Breithorn igjen ved å starte fra >>>
Vi ses igjen, Dufourspitze!!
- Date:
- 27.08.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 14.8km
Dufourspitze! Et av sommerens store høydepunkt. Vi hadde allerede gjennomført flere spektakulære turer i Alpene og blikket var fremdeles rettet opp og frem. Jeg så på det som et skikkelig luksusproblem å velge blant alle disse fantastiske toppene i denne fjellkjeden. Før jeg dro, hadde jeg laget en egen liste over 4k-toppene jeg ønsket meg denne ferien. Listen var selvsagt altfor lang i forhold til oppholdets varighet, men det skal være slik. Dette er ment som en idebank man kan forsyne seg fra og gjøre om til turplaner. Vær, form eller uforutsette hendelser er momenter som kan påvirke turplaner, og derfor kan man ofte bli skuffet dersom man på forhånd planlegger altfor konkret og i tillegg har høye forventninger. Med en solid mengde ønsker og ideer, kan man som regel være >>>
Bre-kaos på Weissmies
- Date:
- 26.08.2019
- Characteristic:
- Alpine trip
- Distance:
- 7.4km
Jeg og Chris tok gondolen fra Saas-Grund og opp til Hohsaas tidlig denne morgenen. Weissmies på 4017 moh var målet. På grunn av en litt uheldig diskusjon mellom meg og camping-sjefen, ble jeg bedt om å forlate vaskerommet på campingplassen. Alle turklærne jeg hadde vasket, lå kliss våte og innelåst i maskinen der (lang historie). Jeg hadde derfor skrapt sammen det jeg hadde av utstyr å medbringe på Weissmies. Å gå i Goretex-bukse på en såpass varm og fin dag som dette, var ikke akkurat å foretrekke, men slik ble det. Jeg har i det minste lært at jeg + vaskemaskiner sent på kvelden + campingsjefer = ikke en god kombinasjon.
Da vi ankom Hohsaas, fulgte vi stien bort til breen, Triftgletscher. På avstand så den midterste delen ut som et sant kaos, som var klar til å kollapse >>>
Majestetiske Ortler - Høyest i Syd-Tirol
- Date:
- 24.08.2019
- Characteristic:
- Alpine trip
- Duration:
- 25:30h
- Distance:
- 19.1km
Etter å ha overnattet på en campingplass i Trafoi, kjørte jeg, Chris og Øyvind videre til Sulden. Nå skulle vi endelig komme oss opp på de litt høyere toppene i Alpene. Dagen i forveien hadde vi tatt en rolig tur til Piz Cotschen. Herfra fikk vi panoramautsikt til den mektige Ortler. Det var begeistring fra første blikk. Det er vel ikke uten grunn at det italienske fjellområdet denne majestetiske toppen ligger i, har blitt oppkalt etter den. Navnet er Ortler Alpen.
Nå skulle Ortler til pers. I Sulden pakket vi noen lette sekker. Denne dagen skulle vi bruke på å gå opp til Payerhütte. Her skulle vi overnatte og deretter stå opp grytidlig dagen etter for å gå mot toppen. Jeg klarte faktisk å få pakket alle tingene mine ned i en 28L sekk. Ikke gale når vi skulle ha med både >>>
Piz Cotschen
- Date:
- 22.08.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 4.5km
Denne dagen ble det litt kjøring. Vi hadde rigget oss til på en campingplass ved Trafoi og valgte i dag å ta en enkel liten akklimatiseringstur til Piz Cotschen. Vi kjørte opp alle svingene til Passo dello Stelvio, en liten Alpe-landsby som vistnok er et populært skisted. Herfra er turen opp til Piz Cotschen bare en liten spasertur.
Vi fulgte en anleggsvei i starten og deretter over på sti med god skilting. Ankom toppen etter kort tid. Her oppe er det meget god panoramautsikt til toppene i fjellkjeden, Ortler Alpen og selveste Ortler (3905 moh), som var målet vårt i løpet av de to neste dagene, er et solid blikkfang.
Vi ble stående på toppen en stund og nyte kveldsutsikten før vi startet på returen ned igjen. Vi var giret på å finne en restaurant å spise på i Passo dello Stelvio, >>>
På stortopper i Dolomittene
- Date:
- 20.08.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 18.8km
Det var dag to i Dolomittene og vi hadde planer om høye fjell. Altså over 3K-grensen. Det stod mellom Marmelada og Piz dies Cunturines. Chris hadde vært på førstnevnte, og jeg vet selv hvor lite man ønsker å prioritere en topp man allerede har vært på, når man først befinner seg i et område hvor det myldrer av flotte fjell. Livet er for kort til slikt. Valget falt på sistnevnte.
Vi kjørte inn til et slags turistsenter/overnattingssted med stor parkeringsplass i enden av veien, Sciare, et lite stykke øst for San Cassiano. Her pakket vi noen lette sekker og trasket i vei oppover. I starten minnet dette mer om en park. Her gikk brede grusveier og det myldret av alle typer folk. Alt i fra asiatere med munnbind, folk med staver og blytung oppakning, fjelløpere og folk med raske briller, >>>