Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (22)
- Bike trip - mixed (6)
- Bike trip - off-road (8)
- Bike trip - road (8)
-
Climbing (26)
- Alpine climbing (19)
- Bouldering (2)
- Ice climbing (3)
- Sport climbing (1)
-
Drive (3)
- Car drive (3)
-
Other trip (4)
- Expedition (1)
- Kayaking (3)
-
Other winter trip (3)
- Snowshoe trip (3)
-
Ski trip (317)
- Backcountry skiing (114)
- Cross-country skiing (68)
- Randonnée/Telemark (133)
-
Trip by foot (1348)
- Alpine trip (19)
- Hike (129)
- Hillwalk (325)
- Jogging (860)
- Walk (12)
-
Workout (5)
- Treadmill (5)
Peakbook-Friends
Collected lists
- Bergen ≥ 50m pf. og ≥ 100 m.o.h.
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Samnanger ≥ 100m pf.
- Hordaland kommunetopper tom. 2019
- Alver ≥ 100m pf.
- Midthordland PF>= 100m
- Kvam ≥ 100m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Bjørnafjorden ≥ 100m pf.
- Vaksdal ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Opptur Bergen
- Vestland kommunetopper
- Vang ≥ 100m pf.
Fint vær og godt føre inn til Erlingbu
- Date:
- 08.03.2016
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Duration:
- 1:43h
- Distance:
- 21.0km
Påskestemning på Sandhornet
- Date:
- 05.03.2016
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Duration:
- 4:53h
- Distance:
- 12.3km
Ble plukket opp av Jonas kl 08.30 denne søndagen. Jeg fikk melding av ham da jeg satt på studentsamfunnet ved universitetet kvelden før. Jonas var giret på hva som helst og lot meg velge. Jeg trengte ikke tenke så lenge. Sandhornet hadde jeg siklet på en stund. Da var avgjørelsen tatt.
Det er en lang kjøretur ut til Sandhornøya i Gildeskål. Ca 1,5 timer fra Bodø til parkeringen på Horsdal. I tillegg til å være en kjent skitopp, er Sandhornet også høyeste punktet på Sandhornøya. Noe som gjør den ytterligere attraktiv for min del. Som flere andre høyeste punkt på øyer, er det en ting til som gjør Sandhornet til en spesiell topp. Primærfaktoren er nemlig like høy som toppen.
Jeg var litt trøtt etter gårsdagen. Var ganske se i seng, men våknet skikkelig da vi kom i gang >>>
Buldring på is etterfulgt av nedkjøring fra Hundstadlia
- Date:
- 03.03.2016
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
Jeg ble plutselig rammet av en rastløshet uten like. Jeg har akkurat kjøpt Nomic-isøkser, Phantom 6000-støvler og Lynx-stegjern. Jeg klarte ikke vente med å prøve det. Problemet mitt var at det allerede var langt på kveld. Det var for sent å spørre om noen ville klatre is. Klokken var blitt 21.00 da jeg bestemte meg for å pakke sekken med utstyret og labbe innover i Bodømarka, på jakt etter et isfelt hvor jeg kunne buldre litt. Jeg valgte randoskiene siden jeg alltid har hatt lyst til å teste nedkjøringen fra Hunstadlia. Det skulle jeg ta som en avslutning.
Jeg labbet innover i lysløypen og visste ikke om jeg ville finne noe is. Jeg håpet i hvert fall på det. Rett overfor Skavdalslia la jeg plutselig merke til et område som var perfekt. En liten vegg med is og stein. Her kunne >>>
Fersk pudder på Søndre Nattmålstuva
- Date:
- 28.02.2016
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Duration:
- 2:00h
- Distance:
- 5.5km
Denne dagen skulle jeg egentlig møte en gjeng fra klassen for å brekke ferdig neste utgave av studentmagasinet. Jeg tillot meg å ta en skitur med Johannes før jeg møtte de andre. Det snødde lett i dag. Skikkelig vinterstemning i Valnesfjord. Vi hadde valgt høyde 618 i dag.
Holdt et bra tempo oppover. Prøvde å få pulsen litt opp. På grunn av at det snødde lett, var det dårlig sikt oppover. Lyset var veldig flatt og sikten var ikke god. Jeg hadde med GPS, så vi klarte fint å finne veien. Det var deilig å gå i all nysnøen. Praten hang løst og vi tok en sjokoladebit på toppen. Nedkjøringen var veldig fin. Myke og gode svinger. Den beste kjøringen fikk vi da vi kom under tåkehavet. Her var det litt flere konturer. I skogen var det selvsagt kulekjøring. Gøy å hoppe på noen >>>
Morgentur til Heggmotinden
- Date:
- 19.02.2016
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Duration:
- 2:02h
- Distance:
- 6.7km
Meg og Johannes kjørte inn til Heggmoen kl 08.00 i dag. Været var nydelig. Sol og litt skyer. Vi var spent på hvordan føret var i dag. Det har nettopp vært en mildværsperiode og påfølgende minusgrader. Forrige helg hadde meg og Gunhild en episk nedkjøring fra toppen. Da hadde det snødd kraftig og var helt vindstille hele dagen. Selv om jeg visste vi ikke fikk de forholdene i dag, var det vanskelig å senke forventningene. Det er noe med det der.
Vi kom rast i gang og klokken 08.30 var vi på vei oppover i lien. Om sider kom vi opp i sollyset. En deilig vind, gjorde at vi ikke ble altfor klamme oppover. Det var gjennomslagsskare under tregrensen. Da vi kom lenger opp, ble føret hardt. Mye skare og litt skavler. Det var tydelig at det hadde blåst kraftig de siste dagene. All den deilige >>>
Kveldstur til Erlingbu
- Date:
- 18.02.2016
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Duration:
- 2:00h
- Distance:
- 20.0km
Kveldstur til Erlingbu
- Date:
- 16.02.2016
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Duration:
- 1:36h
- Distance:
- 20.0km
Heggmotinden leverer som aldri før
- Date:
- 12.02.2016
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Duration:
- 4:00h
Bildet jeg tok av Ånsvikfjellet, ble kåret til ukens Yr-bilde.
Formiddagstur til Erlingbu
- Date:
- 11.02.2016
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Duration:
- 2:00h
- Distance:
- 20.0km
Kveldstur til Erlingbu
- Date:
- 09.02.2016
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Duration:
- 1:48h
- Distance:
- 20.0km