Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (6)
- Schneeschuhtour (6)
-
Fußtour (7)
- Wanderung (4)
Archiv - Nach Geografie
Gesammelte Listen
- Norwegen - Fylkestopper
- DNT-hytter i Vestfold, Østfold, Akershus og Oslo
- Kommunetopper Østlandet
- Øytopper Rogaland
- Oppland kommunetopper tom. 2019
- Rogaland kommunetopper
- Øytopper Vest-Agder
- Buskerud kommunetopper tom. 2019
- Oslo ≥ 100m pf.
- Alle topper i Oslo
- Bundesländergipfel
- Amerikanske Delstatstopper
- Norske byer
- Telemark kommunetopper tom. 2019
- Kommunetopper tom. 2016
- Kommunetopper (fylkestopper) år 2000
- DNT-hytter i Norge
- Akershus ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal kommunetopper
- Oslomarka ≥ 700 moh.
Bud kirke
- Datum:
- 19.06.2024
Besøkt 19.06.2024 kl 20.00
Bud kirke er en korskirke fra 1717 i Bud i Hustadvika kommune i Møre og Romsdal fylke. Den er en del av Den norske kirke og hører til Molde domprosti i Møre bispedømme. I anledning de første nasjonale valgene til Riksforsamlingen på Eidsvoll i 1814, ble kirken brukt som valgkirke. Ved 300-årsjubileet i 2017 ble det utgitt en bok om kirken.
Bortsett fra middelalderkirkene Veøy og Rødven er det den eldste kirken i Romsdal.
Bud kirke fra 1717
Nåværende Bud kirke er fra 1717 og hadde 300-årsjubileum i 2017. Peder Strøm var prest i Bud tidlig på 1700-tallet. Den eldre kirken var totalskadd i brann og Strøm var sentral i oppføringen av et nytt kirkebygg. Byggingen av kirken ble påbegynt i 1709 og den var ferdig i 1717
Byggverket er i tømmer og har en korsform >>>
Langdalsbu
- Datum:
- 17.06.2024
Gikk videre fra Feskarbu og ca 500 m videre på sti, og var så fremme på Langdalsbu. Langdalsbu er DnT Romsdals lokale dagsturhytte, kun 6 km fra Skaret. Moldes populære skiutfartssted. Hytta er vanligvis åpen lørdag og søndag 11-15 i «skisesongen» januar til og med påske om skiforholdene tillater det. På Langdalsbu er det et frivillig vertskap som sørger for salg av varm og kald drikke, kjeks og sjokolade. Hytta har stor plass terrasse med plass til mange. Ingen overnattingsplasser på hytta.
Feskarbu DnT hytte ubetjent
Start 17.15
Fremme 18.05
Langdalsbu DnT serveringshytte
Fremme 18.25
Nede 19.20
Lengde 7 km
Feskarbu
- Datum:
- 17.06.2024
Kjørte til Molde, og videre opp til Skarstua. Tok av på grusvei og kjørte til veis ende ved Malmesetra, og parkerte på en liten lomme. Gikk på svak, tildeles nesten usynlig sti, den første km. Etter dette bedre sti, og noe merking. Da i form av pinner, som i utgangspunktet er for å vise vei om vinteren. Er populært utfartssted om vinteren, og det blir kjørt opp fine løyper om vinteren. Etter ca 3 km kommer man til Feskarbu ubetjent DnT hytte. Denne ligger litt opp i en liten gressskråning ved Langdalsvatnet. Hytta er knøttliten, og har vel ca plass til 4 overnattingsgjester.
Start 17.15
Fremme 18.05
Langdalsbu DnT serveringshytte
Fremme 18.25
Nede 19.20
Lengde 7 km