Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (46)
- Ekspedisjon (1)
- Jakttur (12)
- Kajakkpadling (33)
-
Annen vintertur (80)
- Trugetur (80)
- Fottur (286)
-
Klatring (52)
- Alpin klatring (3)
- Innendørsklatring (1)
- Sportsklatring (8)
- Via ferrata (1)
-
Skitur (193)
- Fjellskitur (64)
- Langrennstur (24)
- Randonnée/Telemark (105)
-
Sykkeltur (15)
- Blandet sykling (11)
- Gatesykling (1)
- Terrengsykling (1)
"Peakbookvenner"
Favorittopper
Over Vetten til Aalan gård
- Dato:
- 04.08.2021
- Distanse:
- 11,3km
Kjørte til Gimsøya for å ta en ny topp der. Parkerte og fant ut at jeg hadde glemt jakka hjemme. Med regn, tåke og vind var det ikke dagen for å gå kun i ulltrøye. Dro derfor hjem og gikk over Vetten i stedet. Tåke og vind i høyden, ellers rett så deilig å være ute :-)
Kvittinden, Vågan
- Dato:
- 30.07.2021
- Distanse:
- 6,0km
Hjemme hang tåka tungt nedover fjellsidene. I Svolvær kunne de melde om sol og høyt skydekke. Da var det bare å komme seg østover. Ville unngå de mest populære toppene, valget ble tatt mens vi kjørte. Kvittinden! Møtte ikke ett menneske. Stien på kartet finnes ikke i terrenget. Men nedoverspiret vårt følger merka og tydelig sti.
Storslått utsikt fra toppen!
Tur
- Dato:
- 23.07.2021
- Distanse:
- 7,6km
Først opp til lekeplassen med Aurora og bestemor, så gikk Mette og jeg over Emmwnesveten og hjem. Ekstra trim med å bøye meg ned og kaste ball, sparke ball hele veien. Hva gjør man vel ikke for en gal og glad hund :-)
Gikk ut av stien for å prøve å finne flyvraket, uten helt å vite hvor det ligger. Fant det da heller ikke.