Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Is i Åsen.

Date:
19.03.2025
Characteristic:
Hike
Distance:
6.2km

Jeg var ikke helt fornøyd med skovalget i dag som ble såkalte trekkingsko. Jeg har jo sko med pigger som burde vært brukt for denne turen.

Map    

Klopptjern med piggsko

Date:
09.03.2025
Characteristic:
Hike
Distance:
5.2km
Map    

Is og snø mot Klopptjern.

Date:
04.03.2025
Characteristic:
Hike
Distance:
3.8km
Map    

Helt snøfri tur rundt Alnesvatnet på Godøya.

Date:
25.02.2025
Characteristic:
Hike
Distance:
9.7km

Som sistemann i slekta var det min tur til å gå fjelltur på Godøya i dag. Litt vind, men sol og mildt og ikke noe snø på Godøya.

Map    

Vårlig tur rundt Gjersetvatnet og en fin toppegg.

Date:
23.02.2025
Characteristic:
Hike
Distance:
11.2km

Jeg trodde det gikk an å kjøre opp til Gjersetvatnet, men veien er visst vanligvis vinterstengt pga fare for telehiv, og ellers stor slitasje på vinterstid. Om sommeren kan man kjøre helt opp til Gjersetvatnet mot vipps-betaling. Planen min var egentlig Hildrehesten, men pga lengre anmarsj og noe snø bortover mot eggen til Hestehaudet valgte jeg heller eggen om Håvikhornet og Skulstadhornet. Fin tur synes jeg. Første tur i vinter uten lue. Gikk med caps hele veien.

Map    

Runde fra SH5 om Åspaviljongen.

Date:
28.01.2025
Characteristic:
Hike
Distance:
4.2km

Map    

Barmark på Rudsåsen i romjula.

Date:
29.12.2024
Characteristic:
Hike
Distance:
9.2km

Uvanlig lite snø i romjula, så skiene gadd jeg ikke finne frem for å gå runder på kunstsnø på Konnerud eller Martinsløkka. Og så visste jeg at mildvær i høyden gjorde at jeg heller kunne få meg en barmarkstur i høyden.

Map    

Juletur til Cerro Manquehue i Santiago

Date:
25.12.2024
Characteristic:
Hike
Distance:
9.1km

1.juledag i Santiago hadde vi ingen planer for. Museer, og det meste annet var stengt. Vintur i Maipodalen var vi på dagen før. Etter frokost hadde vi en runde med mulige aktiviteter, og endte opp med det mest krevende: Fottur til 1638 meter høye Cerro Manquehue med ufornuftig sen start ca kl. 11 på formiddagen. Det startet med en Uberdrosje til nordøstsiden av fjellet som satt oss av cirka 975 moh. Deretter fulgte to timer i oppoverbakke under en stekende sol. Det må ha vært min varmeste fjelltur noensinne. Litt bedre ble det etter cirka en time etter at vi kom opp på en fjellrygg hvor det var litt kjøling i en flau vind. Alltid kjekt å komme opp på en ny fjelltopp, og derfra kunne vi se rett ned på Santiago eller innover i Andesfjellene til noen snødekte fjell. Etter en god pause >>>

Map    

Kort fottur til Lago Grey

Date:
22.12.2024
Characteristic:
Hike
Distance:
1.7km

Vi lurte på om vi skulle ta en båttur på Lago Grey inn til breen som kalver ned i nordenden av sjøen. Denne siste dagen var eventuelt satt av til det, men som det fremkommer av bildene var dette en ganske så grå dag, og vi syntes ikke det virket så fint å ta båtturen; mye av de flotte fargene er borte i slikt gråvær. Vi tok heller en spasertur bort til sjøen, fikk sett et isfjell langt borte og konstatert at vi ikke hadde lyst på båttur i dag. Derimot drakk vi kaffe og spiste noe på Hotel Lago Grey; det var en opplevelse det også.

Map    

Salto Chico i Torres del Paine

Date:
22.12.2024
Characteristic:
Walk
Distance:
1.1km

Ut av Lago Pehoe renner det en elv som danner fossen Salto Chico (den lille fossen) hvor vannet etter hvert renner ned i Lago el Toro som igjen har en elv som ender opp i Esperanza-fjorden som Puerto Natales ligger ved. Den fossen skulle vi besøke i dag, og vi fikk oss en liten rundtur på en boardwalk og sett på hotell Explora som ligger ved denne fossen. Hotellet Explora er et slikt all-inclusive hotell hvor tre netter ville kostet nesten det doble av hele vår toukers tur i Chile.

Map