Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Fußtour (3)
- Hochtour (3)
-
Klettern (1)
- Alpinklettern (1)
- Skitour (5)
Lieblingsgipfel
Mekknøken
- Datum:
- 05.04.2025
- Tourlänge:
- 2:19h
- Entfernung:
- 6,6km
Kveldstur på vei hjem fra Kristiansund.
Yr meldte sol fra klar himmel utover kvelden, men havtåka letta aldri, så det ble ingen solnedgang ute i havet slik vi hadde håpet på. Fin tur uansett!
Stokknoken
- Datum:
- 02.04.2025
- Tourlänge:
- 1:40h
- Entfernung:
- 8,8km
Nydelig tur i stekende vårvarme. God driv oppover bakkene og sto på toppen etter ca 50 minutter
Rundtur over tre topper
- Datum:
- 09.11.2024
- Tourlänge:
- 4:43h
- Entfernung:
- 13,5km
Nydelig novemberdag på Sunnmøre.
Startet oppover veien fra Søvikdalen p-plass til vi nådde stien som tok av i retning Tverrbotshornet. Fuktig sti over myra før tørr og flott sti opp sørvestryggen på Tverrbotshornet.
Ned igjen samme vei før vi satt kurs for Skålbotsheia. Fulgte stien et stykke før vi tok av ut i terrenget og fulgte langs Breiskarryggen og videre i tung mose- og steinterreng opp til toppen. Det viste seg i ettertid - etter mer studering av kart - at stien vi tok av fra, ville tatt oss til topps, noe jeg ikke var klar over. Med andre ord, hold stien for å spare tid og krefter!
Videre på flott sti over Storhornet og ned vestryggen til Engesetskaret. Litt mer utydelig tråkk videre herfra, men det var merka opp en grei og litt våt sti opp til Litlehornet. Fra Litlehornet >>>
Horga
- Datum:
- 19.10.2024
- Tourlänge:
- 2:25h
- Entfernung:
- 9,1km
Overraskende flott tur.
En lang og fin rygg med tydelig sti. Periodevis veldig vått.
Frisvollfjellet og Benningsholten
- Datum:
- 01.10.2024
- Tourlänge:
- 2:09h
- Entfernung:
- 15,2km
Nydelig og varm høstdag. Parkerte bilen på den lokale coop-butikken og sprang opp mot Frisvollfjellet. Fulgte grus/traktorvei så langt som mulig før det gikk over i sti. Ingen markert toppunkt og litt manglende utsikt pga mye skog på toppen. Løp så ned igjen og i retning Benningsholten. Fulgte traktorvei i starten. Forventet å finne fin sti videre i sadelen mellem Helberget og Benningsholten. Her viste det seg å kun være en gjengrodd, utydelig sti som det tidvis var umulig å klare å følge. Ble derfor mye bushing i lyngen til topps. Ingen markert toppunkt her heller. Prøvde meg ned på østsiden av Helberget på vei tilbake. Her var det hogstfelt med en ganske kjip og gjørmete traktorvei gjennom, så vil anbefale vestsiden på opp og nedturen.