Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (5)
- Alpine climbing (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Other winter trip (125)
- Skating (5)
- Snowshoe trip (120)
-
Ski trip (472)
- Backcountry skiing (114)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (348)
-
Trip by foot (2110)
- Alpine trip (8)
- Hike (1218)
- Hillwalk (248)
- Jogging (472)
- Walk (10)
-
Workout (10)
- Treadmill (4)
Archive - Geography
Collected lists
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 500m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
Eit av Husefjella heime i Solund
- Date:
- 17.03.2025
- Distance:
- 1.0km
Nokre turlinker av turar i Solund som har sett spor...
Min finaste ur tur ekspedisjon...
https://peakbook.org/tour/416670/Krakksnova+i+Solund+-+Den+unike+%22urskogturen%22.html
Påsketur til Litle Færøy og besøk til Roar Moe
https://peakbook.org/tour/83106/Solund+på+sitt+aller+beste+:%29.html
eller til den spesielle øya Losna
https://peakbook.org/tour/255553/Losna+rundt...Solund.html
Etter ei langvaktshelg er det fint for ein gang skyld, å ikkje ha ein einaste plan! Yr hadde ymse ver med litt regn, skodde og opplett på menyen for dagen over fylket. Kjekt å komme tilbake til tidligere fjell bestigninger. Sist til denne fjelltoppen var det snøtur ilag med Johan som turfølge. Vi tenkte nok at vi hadde vore på høgaste punkt. GPS var med, men greier ikkje idag å finne desse sporloggane. Vinter bilder ifrå området er med i tidligere tur rapport, med vidsyn ifrå fjellet. Dagen i dag vart ein ganske så sporadisk tur ut igjen til Sula etter ein liknande topptur i Hyllestad. Det vart ein ganske så innhaldsrik >>>
Hærleg løpstur til Ulvegreina & Dumbetinden - Solund
- Date:
- 08.05.2023
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 9.6km
Dette er mitt barndoms rike! Eg hugser vi skulle springe til toppen av Ulvegreina på ungdoms skulen. Dei tankane og følelsane ifrå den gang kom fram på turen min denne gang. Dumbetinden har eg vore på ein gong før i vaksen tid. Det var ein nydelig følelse å småspringe i dette terrenget igjen. Fjella og knausane her ute, er av fjellarten konglomerat. Nydelig følelse igjen å være i dette terrenget ilag med salt havluft. :)
Urdanipa i Solund
- Date:
- 19.07.2019
- Distance:
- 1.8km
Ein liten beinstrekk medan eg venta på at skyssbåten skulle gå ifrå Hersvikbygda til Færøy. Ei stund sidan eg har vore i Leknesundet. Ein time å vente etter ferja. Det går ca 4 timer ifrå eg reiser ifrå Jølster til eg er heilt framme til heimøya Færøy.
Losna rundt...Solund
- Date:
- 03.12.2018
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 6:19h
- Distance:
- 16.6km
Kven kan ane at det finnast noko sånt når ein ser øya ifrå sjøen...Øya har eg farta forbi hundrevis av ganger!
Ein fin tur ilag med Joar E. 21.04.18
"Siste" topp i Solund - Storøyna & Oldertinden
- Date:
- 03.12.2018
- Characteristic:
- Kayaking
- Duration:
- 3:08h
- Distance:
- 7.7km
Solund er den vestligaste øykommunen i noreg og er ein stad som ligg hjertet mitt nært av mange ulike grunner. Naturen, menneska og det fantastiske åpne storhavet og følelsen av fred ligg der framleis som ein stor skatt.
Eg har vakse opp på ei lita øy som heiter Færøy i nord Solund. Nokre av dei finaste turane mine der ute har vore ilag med mange trivelige og trivelige venner :) Ein stad som står sterkt i tankane mine etter siste 100 Pf toppen 11 mai, er Utvær fyr. Det er det aller vestligaste fastlandspunktet i noreg og då tenker eg ny turopplevelse med kajakk. Vestligaste punkt er på Holmebåen ved Utvær fyr i Solund 61°04′24,0727″N 04°29′57,0166″Ø Dette hadde vore veldig stas å oppleve ilag med fleire, som har samme interesse for dette målet. Då med sommer, solnedgang, >>>
Veten på Nesøyna i Solund
- Date:
- 11.05.2018
- Characteristic:
- Kayaking
- Duration:
- 1:38h
- Distance:
- 5.2km
Fjelldag i Solund og avsluttande tur!!
- Date:
- 11.05.2018
- Characteristic:
- Jogging
- Duration:
- 1:44h
- Distance:
- 7.6km