Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Andere Wintertour (125)
- Schlittschuhlaufen (5)
- Schneeschuhtour (120)
- Fahrradtour (2)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (2110)
- Bergtour (248)
- Hochtour (8)
- Jogging (472)
- Spaziergang (10)
- Wanderung (1218)
-
Klettern (5)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (472)
- Langlauf (6)
- Randonnée/Telemark (348)
- Tourenskilauf (114)
-
Training (10)
- Laufband (4)
Archiv - Nach Geografie
Gesammelte Listen
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 500m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Luster ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
Stølsfjellet vest & aust! Gulen - Flytta punkt!
- Datum:
- 31.03.2025
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 7,1km
Då vart det ei ny runde til Stølsfjellet i Gulen. Vi valgte å gå ei anna rute til topps denne gangen. Det var merka sti til stølen med mykje historie i bygningen og ei fabelaktig utsikt over Sognefjorden. Lengre opp mot fjell platået kom det ei overrasking til, med eit nydelig bygg av murer ifrå gammal tid. For ein plass med også fine oaser av små fjellvatn, med utsikt over Sognefjorden og vidare mot vest i havet mot Solund, Hyllestad og Askvoll. Alden og Lihesten er to markante bautaer i skuet inn til dette riket. Andre magiske utsikter er også inn mot vakre Stølsheimen ifrå dette fjellet! Heldigvis endå fri for vindturbiner.
https://peakbook.org/tour/356209/Topp+med+nytt+og+rett+topp+punkt+-+B%C3%A5rdfjellet+-+Gulen.html
Siste toppen i Gulen & natt vart selfølgelig gulatingstaden!
- Datum:
- 28.12.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:07h
- Entfernung:
- 2,7km
Etter turen på Fonna, hadde den gode kameraten vidare ordna båt til oss. Så det var berre å stige ombord å nyte sjølivet og turen til siste toppen av Gulen som vart Klokkeidfjellet 309 moh. Planen min har vore lenge og i utgangspunktet å padle til Fonna og Klokkeidfjellet ein tidleg april/mai dag. Men, det ruska såpass bra i fjella heime desse fridager. Så valget kom raskt på nokre timar ilag med ei sein tekstmelding til ein kamerat i Eivindvik. Neste tidleg morgen var vi på tur & eit godt valg vart det :)
Fonnenova - Gulen
- Datum:
- 28.12.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 0:46h
- Entfernung:
- 2,1km
Har ein trivelig kamerat som bur i Eivindvik. Han la tilrette for å stige ombord i fin skyss til øya Fonna. Det skulle vise seg å være samme trivelige karen som alle dei
andre nerder av øytopper og fjell lister samler etter har brukt! Tipsa han om at det sannsynligvis kjem fleire etter denne turen! Det er berre å ta seg godt betalt! Dette må være ei fin attåts næring :)
Svadfjellet i Gulen ++
- Datum:
- 13.06.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 5:01h
- Entfernung:
- 19,2km
Topp med nytt og rett topp punkt - Bårdfjellet - Gulen
- Datum:
- 09.05.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 3:16h
- Entfernung:
- 7,3km
Øksefjellet/Gulen
- Datum:
- 09.05.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 0:55h
- Entfernung:
- 2,8km
Gulen & 8 Mai - Ein legendarisk tur med god tid til foto! :)
- Datum:
- 08.05.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 5:25h
- Entfernung:
- 13,7km
Akkurat denne rundturen kan eg virkelig anbefale! Turmerka bratte og mura ferdselstiar opp og ned! Gulen prosjektet nærmer seg slutten & eg tenker i sum at det er ein kommune med mykje nedbør til alle årstider. Men, bildet på netthinna mi er likevel dei fantastiske steingarder, steinmura endevegger på mange hus,
lyngheier, tuer, kleimete og fuktige trestammer, grøn mose, einer, kyst, låge topper! Med sin høgaste topp Svadfjellet 878 moh.
https://www.kartverket.no/Kunnskap/Fakta-om-Norge/Hoyeste-fjelltopp-i-kommunen/hoyeste-fjelltopp-i-hver-kommune/
Brekke i Gulen har nedbørsrekorden i landet: "Ved den meteorologiske målestasjonen på Verkland i Brekke er det satt flere nedbørsrekorder.
På Verkland ble det registrert Norgesrekord for nedbørsmengde på ett kalenderår med 5546 mm i 1990. I 2011 falt det 715 mm regn, noe som var Norges våteste for sommermånedene juni, juli og august >>>
Djupvikknulderen/Gulen
- Datum:
- 31.01.2020
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 0:38h
- Entfernung:
- 2,8km
Gulen - Bleikebrekkfjellet & Lindelifjellet
- Datum:
- 22.09.2019
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:07h
- Entfernung:
- 7,5km