Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Nordre Heia & kvalitetstur!

Datum:
19.11.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,2km

Staselig dag ilag med den goe flokken og fine dager! :) Kjekt med besøk av søster Barbro Hatlevik & tantebarnet Leona + Miriam & Jan Tore (Min datter med kjærest) :)

Karte    

Kletten

Datum:
16.11.2023
Tourcharakter:
Wanderung

Ein tur på Kletten etter jobb og før besøk til Miriam på middag

Karte    

Djupviknipa - Førde

Datum:
01.11.2023
Entfernung:
3,6km
Karte    

Kletten

Datum:
18.10.2023
Entfernung:
1,2km
Karte    

Fuktig tur til Fureviknipa

Datum:
13.10.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,8km
Karte    

Ørnafjellet & Rimmane

Datum:
22.09.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
9,2km
Karte    

Ny tur på gamle fjell for dokumentasjon!

Datum:
21.07.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
8,2km

Etter 10 dagers intensiv jobbing inkludert langvaktshelg! Så var det fantastisk fint å nyte første fridagen og feriedagen i frisørstolen kl 10. For så å hente bestilt nytt kajakkstativ på Raven. Valgte å gå Stølsfjellet og Skogstadfjellet ifrå Angedalen sidan eg likevel var i Førde. Kjekt å prøve nye turvarianter! Har vore mykje nedbør, så det var sleipt og vått! Mykje molter på toppane og myrane. Desse fjella har eg gått ifrå Jølstersida tidlegare. Har ingen sporlogg og bilda må nok leitast lenge etter. Staselig å sjå løpet til Karsten Warholm i skrivande stund! :) Karsten Warholm vant 400 meter hekk i Monaco på tida 46,51 Det er ny Diamond League-rekord med ett hundredel og sin egen. Stort :)

Karte    

Kletten

Datum:
13.07.2023
Entfernung:
1,5km

Karte    

Ein tur bakom huset!

Datum:
27.06.2023
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
19,0km
Karte    

Bjørnalægskarven ilag med gode folk! This land...

Datum:
07.06.2023
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
19,4km

This land was made for you and me... https://www.youtube.com/watch?v=1yuc4BI5NWU Første gang eg gjekk over Trollavatnet 1001 moh på ski var ilag med Joar. https://peakbook.org/tour/72731/17+Mai+og+siste+skitur+over+Trollavatnet.html Eg hugsar den turen som veldig spesiell og er glad for at eg fekk oppleve den ville naturen tett og inn i Jostedalsbreen Nasjonalpark som urørt, stille og storslått. Det var då den gang ein spesielt viktig tur og ekstra sterkt var det kanskje for turfølget mitt! Som hadde ferdast i området i lengre tid i så mektige omgivelser. Det vart då den siste tur på ski over vatnet før Trollavatnet skulle utbyggast. https://www.regjeringen.no/no/dokumenter/stprp-nr-32-2003-2004-/id208711/?ch=1 Desse minna kom ekstra sterkt tilbake på denne turen til Troget over Trollavatnet ilag med Joar og Inge. https://no.wikipedia.org/wiki/Kj%C3%B8snesfjorden_kraftverk https://www.nrk.no/vestland/noregs-brattaste-tilrettelagde-sti-opna-1.13138131 https://www.youtube.com/watch?v=forxObQ5Zt4

Karte